Celebrities Magazine Showbiz

Zbulohet arsyeja përse Tom Cruise nuk ishte në Oscars 2023 dhe ka të bëjë me ish-gruan e tij Nicole Kidman!

Tom Cruise dyshohet se e ndjen të nevojshme për të qëndruar larg nga ish-gruaja e tij, Nicole Kidman. Aktori 60-vjeçar i “Top Gun: Maverick” mungoi në Oscar 2023 të dielën, pavarësisht se filmi u nominua për gjashtë çmime. Për të thuhet se donte të shmangte një përplasje të vështirë me Kidman, 55 vjeç, nga i cili u divorcua më shumë se 20 vjet më parë. Një burim për Daily Mail tha:

Tom nuk ishte aty sepse ajo ishte aty dhe ai nuk donte një përplasje.

Por personat e afërt me Cruise i thanë gazetës se mungesa e tij nuk ishte personale dhe përkundrazi rezultat i çështjeve të planifikimit.

Dyshja e aktorëve u martuan më 24 dhjetor 1990 dhe adoptuan dy fëmijë: Isabella, tani 29 vjeç dhe Connor, tani 27 vjeç, të cilët thuhet se janë të dy anëtarë të Kishës së Scientology, si babai i tyre, Cruise. Ky veprim e la aktoren e “Big Little Lies” në shok të plotë pasi fansat dyshuan se martesa mori fund për shkak të refuzimit të saj për t’u bërë “Scientologist”, një sistem fetar i bazuar në kërkimin e vetënjohjes dhe përmbushjes shpirtërore përmes kurseve të studimit dhe trajnimit të vlerësuara. Cruise për Vanity Fair në 2013, duke u zotuar se do ta mbajë të fshehtë arsyetimin u shpreh:

Ajo e di pse dhe unë e di pse ne u divorcuam. Ajo është nëna e fëmijëve të mi dhe i uroj mirë. Dhe unë mendoj se ju thjesht vazhdoni. Dhe këtë nuk e them lehtë. Nuk e them me asgjë. Gjërat ndodhin në jetë, dhe ju bëni gjithçka që mundeni dhe në çdo mënyrë të mundshme, dhe ka një pikë në të cilën ju duhet të përballeni ndonjëherë me realitetin brutal.