Celebrities Gossip Showbiz

Truproja e Michael Jordan i kërkon J Balvin të largohet pasi e ngatërron me mbështetësit e yllit të NBA-së!

J Balvin, një nga artistët më të njohur të rrymës së muzikës reggeaton është një personazh i famshëm në mbarë botën, megjithatë, varet se çfarë lloj statusi të famshëm keni për të pasur privilegje të caktuara, si për shembull të takoni dhe përshëndesni një ‘legjendë’, prandaj kjo është arsyeja pse një situatë jo e pritshme i ndodhi këngëtarit kolumbian kur u ndesh ballë për ballë me Michael Jordan, të dielën në Nascar Cup Series në Bristol.

Të dy yjet dolën ballë për ballë dhe kur Balvin u përpoq të afrohej për të përshëndetur Jordan, ekipi i tij i sigurisë bëri thjesht një gjest duke i kërkuar që të largohej dhe të linte MJ të qetë. Megjithatë, Michael dha menjëherë urdhër që ta linin të kalonte dhe e përqafoi ngrohtësisht.

Rezulton se ka një marrëdhënie të mirë mes muzikantit dhe legjendës së NBA-së, sepse ata kanë pasur disa bashkëpunime për ndarjen e veshjeve të Jordan me Nike, ‘Air Jordan’. Balvin bashkëpunoi me Nike dhe Michael Jordan për të lançuar disa modele dhe madje edhe vetë MJ mori veshin atletet që ata projektuan në një bashkëpunim me këngëtarin kolumbian. Në atë periudhë ai u shpreh në rrjetet e tij sociale:

Është një nder për mua, të kem në krah njerëz që i kam admiruar gjithmonë dhe sot të shoh se jemi një ekip, se jemi miq dhe se jemi ambasadorë të Medellin sunset in my own car in Nascar. Mos ndalo kurrë së ëndërruari dhe duke punuar për të arritur qëllimet e tua. FALEMINDERIT Jordan.