Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Zbulohet arsyeja se pse Jennifer Lopez nuk do të divorcohet nga Ben Affleck!

Këngëtarja e njohur me famë botërore Jennifer Lopez aktualisht po përballet me shumë sfida si në jetën profesionale ashtu edhe në atë personale. Thashethemet për një divorc të afërt nga bashkëshorti i saj, Ben Affleck, po qarkullojnë dhe gjithçka po bëhet akoma dhe më e vështirë për artisten.

Lopez po përballet me shumë pengesa në projektet e saj, duke shtuar këtu edhe stresin nga martesa e saj e trazuar. Pavarësisht këtyre thashethemeve, Lopez duket e vendosur që të ruajë martesën e saj me Affleck. Sipas The New York Post, ajo këmbëngul që Affleck të qëndrojë pranë saj, jo vetëm nga dashuria, por edhe për të mbrojtur imazhin e saj publik. Thuhet se e sheh të sikletshme idenë e një divorci tjetër dhe beson se do të ndikonte negativisht në karrierën e saj dhe perceptimin publik.

Së fundmi, Lopez ishte në Meksikë për të promovuar filmin e saj të fundit, “Atlas”, i cili u shfaq premierë në Netflix. Gjatë konferencës për shtyp doli tema e martesës së saj me Affleck, i njohur për regjinë e filmave të mirënjohur si “Argo” dhe “Air”, duke krijuar një moment të pakëndshëm për aktoren.

Historia e Lopez dhe Affleck, e quajtur shpesh si “Bennifer”, daton në fillim të viteve 2000. Çifti për herë të parë bëri bujë në vitin 2003, kur ata anuluan dasmën e tyre vetëm disa ditë para ceremonisë. Lopez më pas u martua me Marc Anthony, ndërsa Affleck u martua me Jennifer Garner, me të cilën ai ka tre fëmijë. Në një kthesë befasuese të ngjarjeve gati dy dekada më vonë, Lopez dhe Affleck rindezën romancën e tyre dhe përfundimisht u martuan në dy ceremoni luksoze.

Spekulimet për marrëdhënien e tyre u ndezën më tej kur Lopez mori pjesë vetëm në MET Gala 2024. Paraqitja e saj ngriti pikëpyetje mes fansave dhe mediave, duke ringjallur shqetësimet për stabilitetin e çiftit Bennifer.