Celebrities Showbiz

Amber Heard ka qenë një eskortë?! Dalin në dritë dokumente të reja nga gjyqi i shumëpërfolur!

Beteja ligjore mes Johnny Depp dhe Amber Heard po vazhdon, edhe disa muaj pas gjyqit për shpifje që fitoi Depp dhe duket se detaje të reja po dalin në dritë. Në disa dokumente të fundit, aludohet për të kaluarën e supozuar të aktores përpara se të ishte me Depp.

Dokumentet e pambyllura gjyqësore nga padia e Johnny Depp për shpifje kundër Amber Heard kanë zbuluar një sërë akuzash dhe pretendimesh të reja, se të dyja palët u penguan të përplaseshin me njëra-tjetrën, dy muaj pasi aktori fitoi me sukses çështjen e shpifjes kundër ish-gruas së tij. Këto dokumente japin detaje që u prezantuan nga avokatët e Depp në kohën e gjyqit dhe ai akuzon ish-gruan e tij se ka qenë një kërcimtare ekzotike dhe eskortë përpara se të takohej me të.

Sipas të njëjtit dokument, përpjekja e avokatëve të Heard për të nxjerrë në pah mosfunksionimin erektil të pretenduar të Depp u hodh poshtë. Sipas mbrojtjes së Heard, ky fakt do të kishte një rëndësi të madhe, pasi mund të shpjegonte pse Depp kishte abuzuar seksualisht me të. Ekipi ligjor i aktores është shprehur:

Edhe pse Depp nuk do ta zbulonte gjendjen e tij të mosfunksionimit erektil, një gjendje e tillë është absolutisht e rëndësishme për dhunën seksuale, duke përfshirë zemërimin e Depp dhe përdorimin e një shisheje për përdhunimin e Heard.

Por si përfundim, këto pretendime nuk u lejuan dhe Depp fitoi gjyqin për shpifje, i cili zgjati disa javë. Edhe me përfundimin e gjyqit, lufta apo fjalët mes dyshes ka vazhduar në media dhe tashmë këto dokumente të zbuluara kanë rindezur luftën.

Dokumentet e pavulosura në gjykatë tregojnë se Amber Heard u largua nga një pagesë divorci nga Johnny Depp që mund të shkonte në dhjetëra miliona dollarë, ndërsa aktorja e sfiduar financiarisht ka vënë së fundmi në shitje shtëpinë në Kaliforni. Dokumentet zbulojnë se ylli i “Aquaman” injoroi udhëzimet nga ekipi i saj ligjor për të mos ndjekur Depp për paratë maksimale që i takonte pasi ata paraqitën kërkesën për divorc në vitin 2016.