Celebrities Gossip Showbiz

Aspak modeste, Arbenita Ismajli e krahason veten me një nga ikonat e bukurisë!

odelja bukuroshe Arbenita Ismajli, njëkohësisht partnerja e reperit të njohur shqiptar, Fero së fundmi ka vendosur të angazhohet me një biznes të sajin përpos modelimit. Bukuroshja nuk i është larguar pasionit të saj duke hapur kështu agjencinë e saj të rekrutimit të modeleve. Ajo gjithashtu nuk qëndron kurrë larg rrjeteve sociale dhe i mban shpesh ndjekësit të informuar mbi jetën e saj si profesionale ashtu dhe atë personale.

Së fundmi, Arbenita ka postuar një foto ku duket me të vërtetë mahnitëse e veshur me një fustan madhështor. Mirëpo ajo çfarë bie në sy është mbishkrimi me të cilin bukuroshja ka shoqëruar foton. Duke lënë modestinë pas, modelja e ka krahasuar veten me ikonën e bukurisë, Monica Bellucci.

Monica Bellucci e kohëve moderne

Në modeling, Arbenita na ka treguar shpesh se angazhohet shpesh me projekte të reja, por duket se më i fundit është një sukses i vërtetë. Me anë të një Instastory të ripostuar nga një faqe e cila na tregon se modelja është pjesë si modele e një fushate që është pjesë e Netflix në një nga serialet e make up-it. Epo, të shohim një bukuroshe tonën në një platformë kaq gjigante është një krenari e madhe.

Modelja dhe reperi i famshëm shqiptar Fero janë bërë prindër për herë të parë. Dyshja e showbiz-it janë bekuar me një vogëlushe të cilën e kanë quajtur Nina.