Celebrities Music Showbiz

Do të performojë në “Super Bowl 2023”, Rihanna ‘thyen heshtjen’ dhe tregon për herë të parë ndjesitë e saj!

Së fundmi, diva e muzikës pop Rihanna ka konfirmuar se do të performojë në ‘Super Bowl 2023’. 34 vjeçarja, e bëri të ditur lajmin para pak ditësh duke publikuar një fotografi në Instagram të dorës së saj teksa shtrëngon një top. NFL gjithashtu publikoi lajmin e madh në Twitter me të njëjtën fotografi dhe mesazhin ‘Let’s go #SBLVII’.

Kur u pyet së fundmi se si u ndje për performancën në shfaqjen e pjesës së parë të “Super Bowl”, këngëtarja u përgjigj:

Jam nervoze, por jam shumë e emocionuar. 

Më pas intervistuesi pyeti se kë mund të sillte si të ftuar speciale, por këngëtarja e hitit “Umbrella” thjesht ngriti supet. Mediat e huaja raportuan më parë se ekziston një listë me 50 emra të interpretuesve të mundshëm të “Super Bowl”, megjithëse mund të jetë pothuajse kushdo me të cilin ajo ka punuar më parë. Megjithatë, kur u ngacmua se nëse mund të ishte A$AP Rocky një nga ata me të cilin ajo do të ndante skenën, Rihanna u përgjigj:

Ndoshta…

Shfaqja e kaluar Super Bowl LVI Halftime Show më 13 shkurt, me Eminem, Kendrick Lamar, Dr. Dre, Snoop Dogg, Mary J. Blige dhe Snoop Dogg u ndoq nga 103.4 milionë shikues dhe fitoi tre “Emmy Arts Creative”. Në vitin 2019, themeluesja e “Savage x Fenty” hodhi poshtë ofertën e NFL për të titulluar shfaqjen për shkak të protestës së gjunjëzuar të qendërmbrojtësit të San Francisco 49ers, Colin Kaepernick ndaj brutalitetit të policisë dhe pabarazisë racore në SHBA gjatë Bannerit Star-Spangled. Në atë kohë, Rihanna tha për Vogue se:

Absolutisht. Nuk guxoja ta bëja këtë. Për çfarë? Kush përfiton nga kjo? Jo populli im. Unë thjesht nuk mund të isha e shitur. Nuk mund të isha një nxitëse. Ka gjëra brenda asaj organizate me të cilat unë nuk pajtohem fare dhe nuk kam dashur të shkoj dhe t’u shërbej atyre në asnjë mënyrë.

Shefi i labelit Roc Nation, Jay-Z, nënshkroi një partneritet shumëvjeçar me NFL në vitin 2019 dhe ai është një nga producentët ekzekutivë dhe këshilltari strategjik për shfaqjen e ardhshme të Super Bowl. Muajin e kaluar i tha për NFL:

Rihanna është një talent brezash, një grua me fillime modeste, e cila ka tejkaluar pritshmëritë në çdo hap.