Celebrities Gossip

Ed Sheeran zbulon detaje nga xhirimet me Elton John!

Ed Sheeran ka zbuluar se ai pothuajse vrau Elton John ndërsa dyshja regjistroi videon për tingullin e tyre të ri të Krishtlindjeve. Dyshja janë bashkuar për të publikuar hitin, i cili pritet të arrijë në vendin e parë këtë periudhë festive, por Ed pranon se për pak sa nuk ka nisur kaosi në xhirime.

Këngëtari përshkroi se si gabimisht e çoi një dhuratë me një zile drejt ikonës së muzikës dhe shpëtoi pa e goditur atë në kokë me të. Duke folur me Zane Lowe në Apple Music 1, Ed tha:

Për pak e vrava me një zile në video. Unë jam veshur si një lloj Babagjyshi seksi dhe i jap një dhuratë, por dhurata kishte një zile të madhe metalike sipër. O zot, tmerri që kaloi nëpër trupin tim kur fluturonte në ajër.

Pavarësisht incidentit, ylli me tha se kishte kaluar shumë mirë duke filmuar videon, duke e quajtur atë të egër. Ai përshkroi se si dyshja krijuan një video parodi të këngëve të Krishtlindjeve të kaluara, duke rikrijuar pamjet nga “The Snowman”, “East 17” dhe “Wham’s Last Christmas”. Ed pranoi se para këngës, për të cilën ai u frymëzua në të vërtetë vitin e kaluar, ai kurrë nuk kishte dashur të krijonte një numër festiv në këtë fazë të karrierës së tij.

Është gjithmonë lloji i gjërave që mendoja se do të bëja kur të isha 60 vjeç. Menaxheri im tha se do të tërhiqej nëse do të bëja një album për Krishtlindje.