Celebrities Fashion Gossip

Edhe pse mban titullin Princesha e Uellsit, Kate Middleton nuk e ka aspak problem që një veshje ta veshë disa herë në daljet publike!

Kate Middleton pëlqen të përsërisë një veshje – dhe për një personazh të famshëm (mbretëror, në të njëjtën kohë), është një gjë e rrallë që na pëlqen ta shohim. Këtë herë, Dukesha e Kembrixhit në fakt nxori nga garderoba e saj një pallto që e kishte për më shumë se një dekadë, duke dëshmuar se ndonjëherë, në fund të fundit, princeshat janë vërtet si ne. People raporton se Middleton u bashkua me prezantuesin e radios në Mbretërinë e Bashkuar Roman Kemp si pjesë e fushatës së saj Shaping Us. Së bashku, ata u shfaqën në një video për të promovuar nismën e re, të cilën Kate e ka mbështetur javën e fundit.

Në klip, Kate vesh një pallto nga L.K. Bennett, një pjesë që fansat mbretërorë me sy shqiponjë do ta njohin nga viti 2011. Ajo gjithashtu e veshi pallton gjatë një pushimi në Zvicër në vitin 2013 dhe u pa e veshur me të njëjtën xhaketë në vitin 2012 kur po nxirrte për shëtitje qenin e saj, Lupo. Për videon e re, ajo e kombinoi pallton me një tjetër të preferuar, një triko Holland Cooper Fair Isle me jakë, të cilën e ka veshur edhe në të kaluarën. Së fundmi, pulovra që bënte deklarata u shfaq në dhjetor 2022, kur Kate e veshi atë për të dekoruar një pemë Krishtlindjeje.

Videoja tregon Kate dhe Kemp duke bërë një diskutim të sinqertë rreth rëndësisë së shëndetit mendor, ndërsa shkojnë në fshat pranë Hertfordshire, Angli. Shaping Up synon të tërheqë vëmendjen në vitet e hershme të fëmijërisë (deri në moshën 5 vjeç, sipas Independent), që përfshin shëndetin fizik dhe mendor. Kate në një fjalim tha se:

Fushata ka të bëjë në thelb për të ndriçuar rëndësinë kritike të fëmijërisë së hershme dhe se si ajo i formëson të rriturit që bëhemi. Gjatë kësaj kohe ne hedhim themelet dhe blloqet ndërtuese për jetën. Dhe është kur mësojmë të kuptojmë veten, të kuptojmë të tjerët dhe të kuptojmë botën në të cilën jetojmë.