Fashion

Gardëroba juaj meriton një “rifreskim”, vjeshta erdhi…

Sezoni i vjeshtës paralajmëron mundësinë për të gravituar drejt veshjeve më komode dhe gjithashtu na lejon të veshim disa pjesë në të njëjtën kohë. Por si ta kuroni dollapin tuaj për sezonin në vazhdim? Ja se si të lundroni në artin e stilit këtë vjeshtë.

1.Këmishat nuk duhet të jenë të mërzitshme

Mendoni për këmisha të kombinuara me pantallonat të gjera dhe një xhaketë sportive. Kjo pamje të jep atmosferëm minimaliste të viteve ’90 veçanërisht kur kombinohet me një palë atlete New Balance me pamje retro.

2.’Dimëroni’ fustanet tuaja verore

Moti më i ftohtë nuk do të thotë që ju duhet të paketoni të gjithë fustanet tuaja të preferuara të verës. Për shembull, fustanet me mëngë të gjata me një jelek lozonjar të thurur janë perfekte për kalimin në ditët më të freskëta.

3.Përqafoni teksturat tonale

Një pulovër me jakë është një nga pjesët më të gjithanshme në dollapin tuaj, falë aftësisë së tij të lehtë për t’u veshur  nën çdo gjë, nga këmisha të freskëta deri te fustanet e hollë. Konsideroni pulovrën gri me jakë të kombinuar me përzierje lesh kashmiri të The Row, të veshur nën triko të butë gri të Acne Studios. Shtoni çizmet të The Attico, çantën ‘Puzzle’ të Loewe, plus diamante nga De Beers për një pamje të lëmuar.

4.Fustan mbi pantallona

Guxoni! Kombinojeni me çizme dhe me një xhaketë lëkure të gjerë nga Vince.

5.Veshjet e mbrëmjes vishen edhe gjatë ditës

“Xhinset dhe një bluzë e bukur” kanë qenë prej kohësh një element kryesor i garderobës, por kush thotë se veshjet tuaja të preferuara të mbrëmjes duhet të rezervohen rreptësisht për orët e natës? Shndërrojini veshjet tuaja të darkës në gjërat thelbësore gjatë ditës.