Celebrities Gossip Showbiz

Gigi Hadid e quan Kanye West ‘bullizues’!

Gigi Hadid mbrojti redaktoren e modës të Vogue, Gabriella Karefa-Johnson, pasi Kanye West e shënjestroi dhe e ngacmoi personalisht. Kanye, 45 vjeç, shkoi në faqen e tij në Instagram për të tallur Gabriella-n pasi ajo kritikoi bluzën e tij ‘White Lives Matter’, të cilat ai i zbuloi në shfaqjen e tij në Javën e Modës në Paris.

Bluzat morën shumë reagime në internet nga të famshmit dhe fansat. Madje kjo bëri që Jaden Smith të largohej nga shfaqja. “Nuk u ul dhe ishte thellësisht fyese, e dhunshme dhe e rrezikshme,” shkroi Gabriella, e cila ishte e pranishme në shfaqje, në një seri të Instagram Stories.

Që atëherë, postimet janë fshirë dhe reperi ndau një foto të saj për të shpjeguar se ata i kërkuan falje njëri-tjetrit gjatë një takimi dy-orësh. Në mbishkrimin e tij, Kanye e shkroi gabim emrin e Gabriella si ‘Gabrielle’, gjë që bëri që Gigi të reagojë në pjesën e komenteve.

“Është Gabriella*”, i kujtoi ajo. Komenti i saj që atëherë ka grumbulluar 15,000 pëlqime. Që kur Kanye filloi tërbimin kundër redaktores së modës, Gigi e ka mbrojtur atë në Stories e saj, si dhe në seksionin e komenteve të tij. Nën një nga postimet e tij, ajo e quajti atë një ‘ngacmues dhe një bullizues’.