Celebrities Showbiz

Halsey ndan mesazhin e rëndësishëm lidhur me trupin e saj pas lindjes!

Këngëtarja dhe kompozitorja amerikane Halsey u bë nënë për herë të parë me të dashurin Alev Aydin më 14 Korrik të këtij viti. Së fundmi ajo ka folur në Instagram për presionin mbi gratë që të kthehen në formë menjëherë pas lindjes. Pas paraqitjes në shfaqjen e “Saturday Night Live”, ajo tha se ishte një ndjenjë e çuditshme që fansat i tregonin sa mirë dukej ajo në paraqitjen në emision. Halsey shkruan:

Unë po e postoj këtë sepse pavarësisht se çfarë bëj, njerëzit do të flasin për trupin tim. Është një simptomë konfuze e të qenit në sytë e publikut, kështu që në vend që të ankoheni, do t’ju jap diçka të vërtetë për të folur! Unë isha në “Saturday Night Live” dy netë më parë dhe shumë njerëz ishin të shpejtë për të thënë se sa mirë dukesha. Ishte një ndjenjë e çuditshme. Trupi im është ndjerë si i huaj për një kohë të gjatë. Fotografia e parë në këtë galeri është disa ditë pasi fëmija im kishte lindur tashmë. Shumë njerëz nuk e dinë që ju ende dukeni sikur jeni shtatzënë për një kohë të gjatë edhe pas kësaj. Trupi ende po ndryshon dhe unë po e lejoj. Nuk kam interes të stërvitem tani. Jam shumë e lodhur dhe shumë e zënë duke luajtur me djalin tim të dashur. Me sa u tha, trupi im pas gjithë atyre komplimenteve eventin e kaluar ishte i veshur me një veshje të personalizuar dhe ishte përshtatur në mënyrë perfekte pas shumë testimeve, kështu që unë të ndihesha mirë dhe të bëja punën time. Unë nuk dua të ushqej iluzionin se çfarë do të thotë të ndihesh dhe të dukesh “e mrekullueshme” menjëherë pas lindjes. Unë kurrë nuk do ta kem trupin që kisha para lindjes pavarësisht se si ndryshon ai fizikisht sepse tani kam lindur një fëmijë! Dhe kjo më ka ndryshuar përgjithmonë; emocionalisht, shpirtërisht dhe fizikisht. Ky ndryshim është i përhershëm. Dhe nuk dua të kthehem prapa! Por sinqerisht, unë jam vërtet e lodhur dhe kjo është vërtet e vështirë. Duke bërë më të mirën për t’i shërbyer artit tim dhe familjes sime, duke i mbajtur të gjitha aq shumë reale. Dashuri për ju të gjithë.

Ndërkohë, Halsey ka publikuar së fundmi filmin e saj të ri, “If I Can’t Have Love, I Want Power”, i cili përkon me albumin e katërt në studio me të njëjtin emër. Ajo e ka përshkruar atë si “një album shqetësues dhe përvojë filmi nga mendja e Halsey.” HBO Max ndau një trailer për yllin e muzikës, e cila eksploron gëzimet dhe tmerret e shtatzënisë dhe lindjes së fëmijës. Halsey luan “Mbretëreshën e re dhe shtatzënë Lila” e cila, pas humbjes së papritur të burrit të saj Mbretit, zhvillon një fuqi paranormale brenda vetes dhe zbulon aftësinë e saj për të krijuar jetë (dhe për t’i dhënë fund asaj).