Celebrities Film & Tv Magazine Showbiz

Harley Quinn e Lady Gaga-s e bën Joker-in e Joaquin Phoenix të ndihet më pak “i vetmuar” në trailer-in e “Folie à Deux”!

Lady Gaga po bën debutimin e saj të shumëpritur si Harley Quinn së bashku me hakmarrjen e Joaquin Phoenix ndaj Joker-it të tij fitues të Oscar-it në trailerin e parë të “Joker: Folie à Deux” të publikuar të martën.

Trailer-i fillon me Joker-in me pranga dhe fytyrë të thjeshtë të Phoenix – emri i të cilit është Arthur Fleck – duke u shoqëruar nëpër një ambient ku po mbahet. Ndërsa ai ecën nëpër korridor, sytë e tij kapin sytë e Quinn-it ndërsa ajo qëndron në atë që duket të jetë një kor dhomë. “Unë nuk jam askush”, thotë më vonë Quinn e Gaga-s, ndërsa ajo shihet duke imituar një armë në kokë dhe duke tërhequr këmbëzën. ”

Unë nuk kam bërë asgjë me jetën time si ju.

Klipi vazhdon të tregojë sekuenca të çiftit të dashuruar keqbërës duke bërë vals me njëri-tjetrin në rrugë, duke shmangur shpërthimet, duke vrapuar nga turmat dhe duke u puthur me njëri-tjetrin nëpër qelinë e burgut të Fleck, të gjitha të mbështetura nga një interpretim bezdisshëm i këngës klasike “Ajo që i duhet botës tani është dashuria.” Fleck në një moment thotë:

Unë do t’ju them se çfarë ka ndryshuar. Unë nuk jam më vetëm.

Në historitë e DC Comics, Joker dhe Harley Quinn kanë qenë shpesh interesat e dashurisë së njëri-tjetrit, me Quinn të prezantuar si terapisti i zuzarit në Arkham Asylum.  Detajet se si regjisori Todd Phillips do t’i prezantojë këta personazhe të trashëguara në vazhdimin e tij nuk janë publikuar ende, por bazuar në mënyrën se si ai e trajtoi Joker-in në filmin hit të vitit 2019, është e sigurt të thuhet se “Folie” do të përfaqësojë një largim nga ajo që përmbajnë komiket.

“Folie” luan gjithashtu Brendan Gleeson, Catherine Keener dhe Zazie Beetz në rolin e fqinjës së Fleck Sophie. Filmi me fitim miliarda dollarësh “Joker” fitoi dy Oscar në 2020, duke përfshirë një për Phoenix për aktorin më të mirë. “Joker: Folie à Deux” do të shfaqet premierë në kinema më 4 tetor.