Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

I morëm mësysh mesa duket/Çifti i njohur i aktorëve i japin fund lidhjes së tyre!

Aktori i njohur në mbarë botën, Tom Cruise dhe partnerja e tij Hayley Atwell i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Yjet e Hollywood-it kanë kuptuar se janë më mirë si miq sesa si të dashur. Sipas burimeve romanca e tyre ka filluar që në vitin 2020 kur ata ishin duke punuar së bashku në xhirimet e filmit “Mission Impossible 7”.

Dyshja u shfaqën së bashku në premierën e “Top Gun: Maverick” në Londër. Një burim u shpreh për The Sun se:

Marrëdhënia e Tom dhe Hayley ishte e vërtetë. Pavarësisht disa thashethemeve për të kundërtën, nuk ka qenë kurrë vetëm për kamerat, për fat të keq nuk ka funksionuar për ta. Ata kalojnë shumë mirë dhe kanë kimi fantastike me njëri-tjetrin, prandaj vendosën që në heshtje t’i japin një përpjekje tjetër marrëdhënies në fillim të këtij viti.

Burimi vazhdoi duke sugjeruar se fakti që romanca e tyre e rindezur ishte bërë publike e trembi çiftin dhe i bëri ata të ndaheshin, duke shtuar:

Tani kanë vendosur se janë më mirë si miq. Vendimi i minutës së fundit të Hayley-t për të marrë pjesë në ngjarjen e mbushur me yje në sheshin Leicester të Londrës tregon se sa afër janë bërë ajo dhe Tom përsëri pas ndarjes vitin e kaluar.

Në lidhje me romancën e tyre është aluduar edhe më parë ndarja por që pas shfaqjes së tyre si çift gjatë premierës gjithçka mori fund.  Ndërkohë që të dy Tom dhe Hayley kanë qëndruar ngushtë në lidhje me romancën e tyre të raportuar, një burim pohoi shtatorin e kaluar se angazhimet e punës kanë shkaktuar ndarjen e tyre të parë.

Ka qenë një periudhë shumë intensive xhirimesh së bashku. Ata me të vërtetë shkuan mirë dhe padyshim që të dy janë yje të Hollywood-it, kështu që u bë një përputhje e mirë. Por ndërsa filmi i fundit përfundon, ata kanë vendosur të kthehen në miq. Oraret e tyre të xhirimeve janë shumë të ngarkuara, dhe Tom ka një sërë angazhimesh të tjera që vijnë dhe është gjithmonë duke xhiruar përreth me helikopter privat dhe avion, kështu që kjo e bëri të veten.