Celebrities Gossip Showbiz

Kate Winslet dhuron 5 mijë paund për një vajzë me një sëmundje të rrallë!

Aktorja e njohur Kate Winslet ka dhuruar 5 mijë paund për një 11-vjeçare me një sëmundje të rrallë për shkak të së cilës ajo pritet të humbasë shikimin me kalimin e viteve. Vajza ka një faqe online për mbledhjen e fondeve në Go Fund Me, në të cilën ajo përshkruan të gjitha vendet që do të donte të vizitonte para se të humbiste shikimin.

Lily-Rae, nga Nottingham, u diagnostikua me një gjendje të rrallë gjenetike të quajtur sëmundja Stargardt në dhjetor. Nëna e saj Emma krijoi një faqe për mbledhjen e fondeve dhe aktorja e njohur dhuroi 5000 paund duke lënë edhe këtë mesazh:

I uroj Lily-Rae-s disa aventura magjike në mënyrë që ajo të krijojë shumë kujtime të veçanta! Shumë dashuri, Kate Winslet dhe familja e saj.

Lily-Rae tha:

Ne ishim të tronditur. Po qanim.

Edhe pse miliona njerëz e kujtojnë atë për rolin e saj të Rose në Titaniku (1997), Kate Winslet ka qenë një nga interpretueset më të mira të gjeneratës së saj dhe një nga më të njohurat në botë për pak më shumë se dy dekada, duke fituar çmime të shumta. për punën e saj në film dhe televizion.

Winslet filloi karrierën e saj në TV britanik, në serialin “Dark Season”, ndërsa në film në filmin “Heavenly Creatures”. Në atë kohë ajo u specializua për t’u shfaqur në filma si “Sense and Sensibility”, “Jude and Hamlet” dhe në vitin 1997 erdhi filmi që do ta bënte atë një yll botëror, ‘Titaniku’.