Music

Këngët më të mira të 2023 deri më tani!

Top Albania Radio promovon muzikën më të zgjedhur shqiptare dhe të huaj, me edicionet informative dhe një larmi programesh kulturore. 25 vjet transmetim, për të dhënë më të mirën. Lista e mëposhtme na rikujton këngët më të dashura të këtij viti, disa prej të cilave, është e pamundur të mos i keni dëgjuar të paktën një herë në makinën tuaj nën frekuencën tonë. Këngëtari amerikan Elvis Presley me princeshën e muzikës pop Britney Spears kryesojnë fronin e këtij klasifikimi prej 21 këngësh. Kësaj liste nuk mund t’i mungonin edhe emrat e njohur si Rita Ora, Harry Styles, Dua Lipa etj. Për më shumë ndiqni klasifikimin e mëposhtëm:

1.    Elvis Presley, Britney Spears – Toxic Las Vegas (OST Elvis)

2. Armin  van Buuren, Matoma, Teddy Swims – Easy to love

3. Blanco, Mina – Un briciolo di Allegria

4. Rita Ora, Fatoy Slim – Praising You

5. Yandel, Will.I.am, El Alfa, One six – Rompela

6. Harry Styles – Satellite

7. Thirty Seconds to Mars – Stuck

8. Biago Antonacci, Benny Benassi – Tridimensionale

9. Dua Lipa – Dance the Night (Barbie OST)

10. Marco Mengoni, Elodie – Pazza Musica

11. Aiello – Mi piace molto

12. Iniko – Jericho

13. Tiesto – Drifting

14. Sigala, Mnek – Radio

15. Pet Shop Boys – I will fall

16. INNA – Que dolor

17. James Carter, Ofenbach, James Blunt – Can’t forget you

18. Sub Focus – Fine day

19. Gianni Morandi ft. Jovanotti – Eviva

20. Jason Mraz – Pancakes & butter

21. Ke$ha – Only love can save us now (clean)