Film & Tv

Koha kur Matthew Perry zbuloi në një intervistë luftën e tij me varësinë ndaj alkoolit…

Në një intervistë mjaft emocionuese në “Late Show with Stephen Colbert” postuar në llogarinë në Instagram të aktorit të dashur të “Friends”, Matthew Perry, më 1 nëntor 2022, Perry u shpreh si kurrë më parë, duke bërë një pasqyrim dhe sqarim të detajuar të luftës së tij personale me varësinë.

Vendimi i Perry për të ndarë historinë e tij në një mënyrë kaq të thellë u nxit nga një dëshirë e brendshme për t’u lidhur më shumë me të tjerët, për të dhënë shpresë dhe për të pasur një ndikim pozitiv tek ata që përballen me sfida të ngjashme në jetë. Kur u pyet pse vendosi të zbulonte historinë e tij, Matthew u përgjigj me një deklaratë të thjeshtë por mjaft domethënëse:

Ka ardhur koha.

Ky vendim i bëri jehonë ndjenjës se ndonjëherë vjen një moment kur dikush duhet të zbulojë betejat dhe triumfet më personale me të cilat është përballur. Jeta e Perry-t është karakterizuar me ulje-ngritje, dhe ky kombinim i përvojave e bëri atë të besonte se ishte koha e duhur për të përdorur platformën e tij për të frymëzuar dhe ndihmuar të tjerët.

Burime pranë autoriteteve kanë raportuar se aktori është gjetur pa ndjenja në shtëpinë e tij, ditën e shtunë, në Los Anxheles, në orën 16:00 pasi asistenti i tij ka njoftuar ambulancën, pasi dyshonte për një arresti kardiak. Burimet kanë shtuar gjithashtu se aktori është gjendur brenda xhakuzit pa shenja jeta ndërkohë që nuk janë gjetur gjurmë të përdorimit të drogërave në skenën e ngjarjes.