Celebrities Gossip Showbiz

Leonardo DiCaprio dhe Gigi Hadid u panë së bashku në të njëjtën festë para nisjes së Oscars!

Leonardo DiCaprio dhe Gigi Hadid po shtojnë edhe një herë thashethemet për romancë mes tyre. Dyshja, të cilët përfunduan romancën e tyre të shkurtër në fillim të këtij viti, u panë në festën e Darren Dzienciol dhe Richie Akiva para nisjes së Oscars të premten në mbrëmje dhe kaluan pjesën më të madhe të mbrëmjes së bashku, sipas raportimeve të shumta.

“Nuk kishte asnjë PDA, por ata ishin bashkë pothuajse gjatë gjithë natës dhe mezi u larguan nga vendi i tyre,” tha një burim për People pas mbrëmjes luksoze në Los Angelos.

Një tjetër dëshmitar okular tha për Us Weekly, “Leo dhe Gigi po rrinin së bashku gjithë natën. Nuk kishte PDA, por ata nuk u larguan kurrë nga njëri-tjetri.”

Sidoqoftë, një burim i brendshëm i thotë Page Six se “nuk ishin [vetëm] ata të dy” që qëndronin së bashku.

“Leo ishte mbyllur në një seksion VIP me një grup njerëzish,” tha dëshmitari okular, duke vënë në dukje se dyshja ishin me të njëjtin grup që së fundmi iu bashkuan për darkë në Milano.

Ylli i “Titanic”, 48 vjeç dhe supermodelja 27 vjeçe, nuk ishin të vetmit personazhe në festën e mbajtur në një pronë private në Bel Air. Baz Luhrmann, Wiz Khalifa, James Franco, Robin Thicke, Eiza Gonzlez, Tyga dhe Tobey Maguire ishin gjithashtu listën e të ftuarve të mbushur me yje.

Takimi i fundit i DiCaprio dhe Hadid vjen vetëm disa javë pasi të dy u fotografuan duke u larguar nga posta italiane e Casa Cipriani në Milano, ku darkuan me një grup miqsh.

Një burim u shpreh për Page Six në atë kohë se ata ishin pjesë e një darke në grup që festonte ditëlindjen e Edward Enninful. Të pranishmit e tjerë përfshinin Kendall Jenner dhe Dakota Johnson.

Një burim i dytë i brendshëm tha se fituesi i Oscar-it dhe modelja e Victoria’s Secret u ulën “afër” me njëri-tjetrin në një bar privat para vaktit, i cili u zhvillua në fund të shkurtit.

“Ata po buzëqeshnin brenda [Casa Cipriani],” ndau burimi i brendshëm.

Kur dyshja u lidhën për herë të parë në shtator 2022,u raportua se ata po kalonin në një nivel tjetër në lidhjen e tyre, por “duke i marrë gjërat shtruar”.