Celebrities Music Showbiz

Little Mix thyen heshtjen! Grupi ndan me fansat lajmin lidhur me fatin e tyre!

Grupi i njohur i vajzave Little Mix ka njoftuar se janë ndarë pas dhjetë viteve së bashku. Grupi e bëri lajmin të ditur nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare në Instagram. Little Mix shkroi:

Ne donim t’ju njoftojmë të gjithëve se pas turneut Confetti në prill/maj të vitit të ardhshëm do të bëjmë një pushim nga Little Mix. Kanë kaluar 10 vite të mrekullueshme, një aventurë e mrekullueshme dhe ne mendojmë se është koha e duhur për të marrë një pushim në mënyrë që të mund të rimbushim energjitë tona dhe të punojmë në disa projekte të tjera. Nuk mund t’ju falënderojmë sa duhet për dashurinë dhe mbështetjen tuaj të pafund që nga fillimi. Ju duam shumë të gjithëve. Ne nuk po ndahemi. Little Mix janë këtu për të qëndruar. Kemi plane për më shumë muzikë, turne dhe performanca në të ardhmen. Ne kemi krijuar kaq shumë kujtime të pabesueshme me ju të gjithë dhe mezi presim të bëjmë shumë të tjera. Ne jemi motra dhe do të kemi gjithmonë njëra-tjetrën dhe ju, fansat, në jetën tonë. Little Mix është përgjithmonë. Shihemi në turne! Jade, Leigh-Anne dhe Perrie x.

 

Lajmi vjen pas disa javësh thashetheme rreth shpërbërjes së grupit. Little Mix publikoi gjithashtu një video përmbledhje të disa prej momenteve të tyre të preferuara ndër vite. Muajin e kaluar Little Mix vazhdoi t’i jepte zë thashethemet e shpërbërjes së grupit që qarkullonin prej muajsh.

Grupi u shfaq në “Capital Breakfast” për të diskutuar albumin e tyre më të mirë dhe për t’u zotuar se do të vazhdojë për vite me radhë si “The Rolling Stones”. Biseda erdhi pasi Jesy Nelson u largua nga grupi dhjetorin e kaluar dhe tani u zbulua se ajo mori çekun e saj të pagës prej një shume të madhe monetare përpara se të niste një karrierë të re solo.

Rikujtojmë se, pas Jesy Nelson një tjetër anëtare e “Little Mix” dëshiron që të fillojë një karrierë solo. Tashmë është Jade Thirlwall ajo që po e mendon një gjë të tillë. Këngëtarja thuhet se ka filluar bisedimet me “Atlantic Records” për mundësinë e nënshkrimit të një kontrate fitimprurëse për një karrierë solo. Nëse Jade arrin një marrëveshje me ta, ajo do të jetë në shoqëri të mirë pasi shtëpia diskografike është studioja e disa prej yjeve më të mëdhenj në botë, duke përfshirë Ed Sheeran, Rita Ora dhe Charli XCX.