Celebrities Music Showbiz

“Maneskin” shpall turneun botëror, a do të performojnë ata në Rusi?

Pas shtyrjes së turneut të tyre evropian ‘Loud Kids’, grupi i njohur muzikor ‘Maneskin’ ka konfirmuar detajet e një turneu global ‘Loud Kids Get Louder’. Duke njoftuar për shfaqjet në Instagram, grupi shkroi:

Jemi shumë të emocionuar që më në fund mund t’ju themi se turneu ynë ‘Loud Kids’ u bë shumë më i zhurmshëm, me të vërtetë në mbarë botën!! Turneu ynë kryesor do të nisë në Amerikën e Veriut. Të gjitha datat tona të riplanifikuara janë përmirësuar për shkak të kërkesës. Ne kemi shtuar disa të reja për të gjithë ju që keni humbur mundësinë për të marrë biletat.

Kjo do të thotë se një shfaqje e paralajmëruar më parë në Akademinë Brixton të Londrës do të zhvillohet tani në O2 Arena. Në vazhdim të postimit, Maneskin shkroi:

Gjithashtu ne vërtet duam t’ju falënderojmë që keni qenë kaq të kuptueshëm gjatë kësaj periudhe të gjatë që e kemi vendosur këtë. E dimë që e keni pritur me durim këtë njoftim dhe ndihemi shumë mirënjohës ndaj të gjithë fansave tanë të dashur për dashurinë, mbështetjen dhe mirëkuptimin tuaj. Na ka marrë malli për ju, na ka munguar performanca dhe mezi presim të performojmë përsëri për të gjithë ju!

Më parë grupi e shtyu turneun e tyre “Loud Kids “për shkak të problemeve të kapacitetit të vendit në mes të pandemisë. Biletat për shfaqjet e sapo konfirmuara dalin në shitje më 25 mars. Muajin e kaluar, grupi tha se ata nuk ishin në gjendje të ndanin ndonjë përditësim mbi datat e shtyra të turneut të tyre në BE, ndërsa konflikti i vazhdueshëm në Ukrainë vazhdon.

Megjithatë, pas njoftimit Måneskin ka konfirmuar se shfaqjet e tyre të shtyra në Rusi tani do të anulohen.

Sigurisht, është shumë e vështirë të bësh njoftime për shfaqje ndërsa lufta e tmerrshme në Ukrainë vazhdon dhe njerëzit e pafajshëm po vuajnë. Ne jemi të shkatërruar për popullin ukrainas dhe qëndrojmë me ta në solidaritet. Për shkak të vendimeve të njerëzve në pushtet, që ndikojnë në jetën e kaq shumë njerëzve të pafajshëm, ne nuk do të vazhdojmë me shfaqjet tona ruse. Ne të gjithë duhet të qëndrojmë së bashku për paqen, tani dhe gjithmonë.