Celebrities Gossip Showbiz

Meghan Markle dhe Princi Harry përfshihen në ‘ndjekje me makina’ nga paparacët, por Whoopi Goldberg ka dyshimet e saj…

Whoopi Goldberg së fundmi ka dalë kundër Meghan Markle dhe Princit Harry. Fituesja e çmimit EGOT e vuri në dyshim pretendimin e çiftit se ata ishin përfshirë në një ndjekje të tmerrshme me makinë me paparacët. Goldberg tha në “The View” të enjten, teksa bëri një fytyrë dyshuese, duke bërë që audienca e studios të qeshë, se:

Princi Harry dhe Meghan Markle u ndoqën nga paparacët gjatë daljes nga Teatri Ziegfeld. Zëdhënësi i tyre e quajti atë një “ndjekje gati katastrofike me makinë”. Të tjerët thanë se nuk ishte aq keq, por unë mendoj se njerëzit në Nju Jork e dinë se nëse është e mundur të kishte ndjekje me makina në Nju Jork, ne të gjithë do të shkonim në teatër në kohë. Por unë mendoj se zëdhënësi i tyre përmendi diçka që ju në përgjithësi do t’a referonit për në Los Angeles. Ja ku e ke ndjekjen. Këtu mund të lëvizësh me shpejtësi të madhe.

Ndërsa Goldberg pranoi se çifti mbretëror “kishin të bënin me paparacët agresivë”, ajo shtoi, “thjesht nuk funksionon në Nju Jork”. Panelisti tjetër Joy Behar ra dakord me yllin e “Sister Act”. Aktorja shtoi:

Ndonjëherë jam në qytet dhe dëgjoj një ambulancë që përpiqet të kalojë, dhe mendoj, ‘Ai person ka vdekur’.

Por jo të gjithë në panel ishin dakord. Sunny Hostin, duke vënë në dukje se nëna e Harry-t, Princesha Diana, vdiq në moshën 36 vjeçare në një aksident automobilistik i vitit 1997 ku u përfshinë paparacët, tha se:

Askush nuk pretendoi kurrë se kishte një ndjekje me shpejtësi të lartë dhe unë mendoj se kur mendojmë për ndjekjet me shpejtësi të lartë, ne mendojmë për ndjekjet me shpejtësi të lartë. Nëse ata ndihen të frikësuar, unë e kuptoj. Kur shikoni një situatë si kjo, ku nëna e tij vdiq nga një ndjekje katastrofike me makinë dhe ai e di këtë dhe [Markle] e di këtë, unë nuk do të doja të isha në një situatë ku biçikletat elektronike dhe makinat po më ndjekin në mënyrë agresive nëpër qytet.

Të martën në mbrëmje, Markle, 41 vjeç, u nderua nga Gloria Steinem në Çmimet Women of Vision në Manhattan. Harry dhe nëna e yllit të “Suits”, Doria Ragland, ishin të ftuarit surprizë që brohorisnin për të. Por, pasi u larguan nga ceremonia, Duka dhe Dukesha e Sussex-it pretenduan se ishin ndjekur nga “një grup paparacësh shumë agresivë” prej dy orësh. Zëdhënësi i tyre në një deklaratë për Page Six tha:

Kjo ndjekje e pamëshirshme, që zgjati mbi dy orë, rezultoi në përplasje të shumta afërsisht që përfshinin shoferë të tjerë në rrugë, këmbësorë dhe dy oficerë të policisë.

Një burim, ndërkohë, tha se incidenti “i tmerrshëm” ishte “absolutisht tronditës” dhe e la çiftin “shumë të mërzitur”. Megjithatë, departamenti i policisë së New York me sa duket derdhi ‘ujë të ftohtë’ mbi pretendimet.

Kishte shumë fotografë që e bënë të vështirë transportin e tyre. Duka dhe Dukesha e Sussex mbërritën në destinacionin e tyre dhe nuk pati asnjë përplasje, thirrje, lëndime apo arrestime në lidhje me këtë.

Harry dhe Markle, të cilët u shpërngulën në Kaliforni në vitin 2020 pasi u larguan nga detyrat e tyre mbretërore, vlerësohet të shpenzojnë të paktën 2 milionë dollarë për të mbrojtur veten dhe fëmijët e tyre, Princin Archie, 4 vjeç dhe Princeshën Lilibet, 1, pasi Pallati Buckingham revokoi detajet e tyre të sigurisë.