Celebrities Gossip Showbiz

Një tjetër anëtar i grupit të njohur “BTS” rezulton pozitiv me COVID-19!

J-Hope, një anëtar i sensacionit të K-pop “BTS”, është bërë anëtari i gjashtë i grupit që rezulton pozitiv me COVID-19. Infeksioni i tij nuk pritet të prishë planet e udhëtimit të grupit. Ylli, emri i vërtetë Jung Ho-seok, raportoi një dhimbje të fytit të mërkurën dhe bëri një test PCR i cili tregoi se ai ishte infektuar me sëmundjen e koronavirusit, këtë njoftoi agjencia e tij Big Hit Music, pjesë e Hybe Entertainment, në faqen e saj të fansave Weverse. J-Hope ka marrë dy doza vaksine anti-virus dhe një vaksinë shtesë përforcuese.

“J-Hope është izoluar dhe po trajtohet në shtëpi, ai nuk ka simptoma të tjera përveç dhimbjes së fytit”, thuhet në deklaratën e Big Hit. Ai tha se ai do t’i bashkohet aktiviteteve grupore të planifikuara për muajin e ardhshëm pas përfundimit të një trajtimi në shtëpi. Anëtarët e tjerë të BTS gjithashtu e kanë kaluar sëmundjen. Suga e kaloi atë në dhjetor. RM, Jin, Jimin dhe V u konfirmuan se ishin infektuar në data të pacaktuara dhe më pas u shëruan. Jungkook është i vetmi anëtar i BTS pa një test pozitiv deri më sot.

BTS u konfirmua këtë javë si grupi më i mirë i muzikës në botë në vitin 2021, sipas IFPI (Federata Ndërkombëtare e Industrisë Fonografike). Ai mati “konsumin në të gjitha formatet dhe të gjitha vendet, të ponderuar në bazë të vlerës së secilës metodë të konsumit”.

Grupi K-pop është planifikuar të largohet nga Koreja dhe të marrë pjesë në ndarjen e çmimeve Grammy në Las Vegas më 3 prill 2022. Ai do të mbajë katër koncerte në stadiumin Allegiant në qytet midis 8 dhe 16 prillit. Koreja e Jugut aktualisht po përballet me një valë koronavirus me përmasa rekord. Rastet e reja të konfirmuara tejkaluan 621,000 të enjten javën e kaluar, megjithëse numrat ranë në 395,000 një ditë më parë. Por popullsia është shumë e vaksinuar dhe numri i rasteve të rënda dhe vdekjeve mbetet relativisht i ulët. Ndërkohë që në deklaratën e agjensisë thuhej se:

J-Hope do t’i bashkohet orarit të planifikuar muajin e ardhshëm pas përfundimit të trajtimit në shtëpi. Ne do të bëjmë çmos për të mbështetur J-Hope në mënyrë që ai të rikuperojë shëndetin e tij sa më shpejt të jetë e mundur, duke konsideruar shëndetin dhe sigurinë e artistit si prioritetin tonë kryesor. Për më tepër, ne do të bashkëpunojmë me besnikëri me kërkesat dhe udhëzimet e autoriteteve për karantinën.