Celebrities Design Fashion Gossip Showbiz

O i bëjnë bashkë o ‘plasin’, një linjë veshjesh dedikuar avokates së Johnny Depp nga fansat e aktorit!

Fansat e aktorit Johnny Depp po vazhdojnë të shprehin admirimin për avokaten Camille Vasquez pasi ekipi i saj fitoi kundër Amber Heard në gjyqin për shpifje. Përveç komplimentave në mediat sociale, fansat kanë krijuar tani atikuj veshjesh kushtuar avokates. Artikujt përfshijnë bluza, kapuç dhe madje edhe qirinj me emrin dhe ngjashmërinë e Vasquez. Disa artikuj gjejnë ndjekës që e krahasojnë atë me Amber me fraza të tilla si:

Në një botë plot me Ambers, bëhu një Camille.

Disa fansa të aktorit të “Pirates of the Caribbean” kanë sugjeruar madje që ata duhet të lidhen, një aludim i bërë dhe gjatë gjyqit që Vasquez e ka mohuar, duke e quajtur praktikën e takimit me klientët “joetike”. Vasquez shtoi se Johnny është një mik shumë i mirë i saj si dhe klient prej 4 vitesh. Ajo shtoi për ‘People’ se:

Unë kujdesem shumë për klientët e mi dhe padyshim që jemi afruar. Por kur them ne, kam parasysh të gjithë ekipin dhe sigurisht që përfshin Johnny-n.

Rikujtojmë, se më shumë se 2000 njerëz kanë nënshkruar një peticion për të kërkuar që Camille Vasquez të zëvendësojë Amber Heard në vazhdimin e ardhshëm të filmit “Aquaman”. E lindur në San Francisko nga prindër kubanë dhe kolumbianë, Vasquez është diplomuar në vitin 2006 në Universitetin e Kalifornisë Jugore dhe në vitin 2010 u diplomua në Shkollën Juridike Jugperëndimore në Los Anxhelos.

Për katër vitet e fundit, ajo ka qenë bashkëpunëtore në Brown Rudnick, firma ligjore e profilit të lartë e kontraktuar nga Johnny Depp për ta përfaqësuar atë në rastin e tij të shpifjes prej 50 milionë dollarësh (40 milionë £) kundër Heard. Ajo është një nga nëntë avokatet e firmës së përfshirë në gjyq. Në vitin 2021, ajo u emërua një nga avokatet e revistës më të mirë të avokatit “One to Watch”.