Celebrities Fashion

Pamja e javës: Veshja në aeroport e Didi Stone rrugës për në Kanë!

Është Festivali i 76-të i Filmit në Kanë dhe të famshëm po vërshojnë në jug të Francës drejt tapetit të kuq. Ndërsa për disa, një terminal mbërritjesh është thjesht një vend për të zbarkuar një avion, për të mbledhur bagazhet dhe për të ngulur sytë bosh në sistemet ndërkombëtare të metrosë, për të tjerët, është mundësia e parë për të bërë një deklaratë sartoriale që rrit profilin.

Merrni kompletin e kuq të Didi Stone Miu Miu, të cilin e veshi kur mbërriti në Aeroportin e Nice në fillim të kësaj jave. Interneti e ka humbur atë si dëshmi të mëtejshme të kredencialeve të saj të modës dhe statusit të It Girl, duke shtuar pritjet për paraqitjen e saj eventuale në tapetin e kuq. I fotografuar nga fotografë që duken të veshur në mënyrë të përsosur dhe të pajisur në mënyrë harmonike me një mbytje të zbukuruar me zinxhir, kufje Apple AirMax dhe një buzë të guximshme të ruajtur në mënyrë mbresëlënëse, është e vështirë të besohet se Stone është i freskët nga një fluturim. Në Instagramin e saj ka akoma më shumë imazhe të mbërritjes së saj në aeroport, të cilat duken po aq me shkëlqim sa një reklamë reviste.

 

Fotografët i kanë konsideruar prej kohësh aeroportet një terren thelbësor për të famshëm, megjithëse në dekadat e mëparshme rezultati ishte i pashfaqur, spontan dhe me veshje që janë të arritshme dhe jo aspiruese. Merrni parasysh Tyra Banks me pantallona sportive gri që vrapon nëpër Los Angeles International në 1997, duke shtrënguar një kopje të Revistës Ebony, ose Juliette Lewis duke tundur kombinimin e papritur të një kapeleje me kovë, dollakë gri dhe nallane në 1992. Aeroporti dikur ofronte një pamje të rrallë të e të famshmëve gjatë një kohe kur mungesa e internetit dhe mediave sociale nënkuptonte se shumë gjëra mbaheshin private.

Këto pamje të modës jashtë detyrës arritën një kulm kulturor në vitet 1990 dhe që atëherë janë nderuar me obsesion. Në Pinterest, kërkimet për shprehjen “90 model jashtë detyrës” u rritën me 100% këtë muaj, sasia më e lartë e trafikut të kërkimit që fraza ka parë gjatë gjithë vitit. Termi prodhon imazhe pothuajse të pafundme të Kate Moss, Cindy Crawford dhe Jennifer Anniston me xhinse blu me bel të lartë dhe bluza të bardha të prera.