Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion

Pas 90 vitesh, ky model fustani vazhdon të preferohet…

Nëse po mendoni të ekspozoni pak më shumë lëkurë këtë verë, por doni ta bëni me stil, ju ri-prezantojmë me modelin e fustanit me kurrizin zbuluar, që i ka rezistuar kohës.

Jo vetëm që është seksi dhe ideal për ditët e nxehta, por na bën të dukemi elegante në të njëjtën kohë.

Në fakt, fustanet me shpinë të zbuluar datojnë që prej viteve 1930-të. Ndonëse fillimisht dizajnerët tregoheshin disi të kujdesshëm dhe të përmbajtur me prerjen e këtij fustani, pak vend i lihej imagjinatës kur bëhej fjalë për pjesën më sensuale të siluetës: shpina!

Duke nisur nga princeshë Diana deri tek Hailey Bieber, do të shihni më poshtë si ka ndryshuar fustani ikonik me shpinën e zbuluar. Gjithashtu duke i shtuar disa ndryshime të vogla të bëra prej kalimit të viteve dhe modernizimit.

1. Vitet ’80-të
2. Vitet 2000
3. Lidhja e jakës e çoi në tjetër nivel fustanin me shpinë zbuluar.
4. Kur shpina e zbuluar kombinohet me detajin e të brendshmeve.
5. Vajzërore, me stil!
6. Voluminoz
7. I shkurtër