Celebrities Film & Tv

Prisni pak! Dyshja e madhe e aktorëve janë bërë bashkë për të rikthyer edhe njëherë filmin e njohur?!

“Warner Bros” po rrit aksionet në ekskluzivitetin e saj “I Am Legend” në një nivel stratosferik. Për kapitullin e ardhshëm, studio do të rikthejë jo vetëm yllin origjinal Will Smith, por edhe aktorin e “Black Panther”, Michael B. Jordan në atë që do të përfaqësojë filmin e parë të madh të dyshes së bashku si yje dhe producentë. Bëhet fjalë për dy yje të mëdhenj ku filmat së bashku kanë fituar 12.3 miliardë dollarë në mbarë botën.

Detajet e filmit, natyrisht, mbahen të fshehta. Fituesja e Oscar-it Akiva Goldsman, e cila përshtati romanin e Richard Matheson të vitit 1954 për filmin origjinal të vitit 2007, po kthehet gjithashtu për të shkruar vazhdimin dhe prodhimin gjithashtu. Të gjitha këto marrëveshje janë mbyllur, por asnjë regjisor nuk është i bashkangjitur pasi projekti ende është duke u zhvilluar. Francis Lawrence drejtoi origjinalin “I Am Legend”. Jordan dhe Elizabeth Raposo po prodhojnë përmes banderolës së tyre Outlier Society.

“I Am Legend”, me aktorin Smith në një qytet pothuajse të shkretë postapokaliptik të Nju Jorkut mes zombive, u hap me 77.2 milion dollarë në fillim të dhjetorit në shtetin dhe vazhdoi me 256.4 milion dollarë bruto në vend dhe 585.4 milion dollarë në mbarë botën. Lajmi i madh për Smith vjen pas nominimit për Oscar për aktorin më të mirë dhe filmin më të mirë për “King Richard”, si dhe fitimin e aktorit më të mirë në ‘SAG Awards’ dhe ‘NAACP Image Awards’. Filmi mori gjithsej gjashtë nominime për Oscar.

Outlier Society është gjithashtu në zhvillim e sipër me Warner Bros në Static Shock, një adaptim live-action i serialit novator të DC Comics, i shkruar nga Randy McKinnon dhe me Reginald Hudlin që po prodhon së bashku me Outlier kompania është në prodhim në MGM/UAR’s Creed III, me Jordanin që drejton dhe luan si Adonis Creed. Filmi është planifikuar të dalë më 23 nëntor.

Projekte të tjera filmike në listën e ardhshme të Outlier Society përfshijnë adaptimin e Amazon Studios të romanit “You Made a Fool of Death with Your Beauty” nga Akwaeke Emezi dhe “The Thomas Crown Affair” të MGM, të shkruar nga Wes Tooke. Në hapësirën televizive, projektet e ardhshme të Outlier përfshijnë “Victories Greater Than Death” të Amazon Studios, “The Broken Earth’ dhe serialin e Muhammad Ali “The Greatest”.