Celebrities Music

Publikohen datat e turneut madhështor të këngëtares së njohur Halsey!

Halsey po bën përgatitjet e saj të fundit! Këngëtarja e hitit të njohur “I am not a woman, I’m a god” njoftoi një turne të ri të hënën në mbështetje të albumit të saj më të fundit, “If I Can’t Have Love, I Want Power”. në lidhje me këtë ajo është shprehur në rrjetin e saj social Twitter se:

Ka kaluar shumë kohë dhe nuk mund të isha më e emocionuar sesa të mundem që t’ju shoh të gjithëve. Turneu i dashurisë dhe fuqisë po vjen këtë verë, biletat do të jenë në shitje këtë të premte.

https://twitter.com/halsey/status/1488167051277389826?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1488167051277389826%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpeople.com%2Fmusic%2Fhalsey-announces-22-date-love-and-power-tour%2F

Seti i fundit i shfaqjeve të Halsey do të nisë në maj në West Palm Beach, Florida, përpara se të përfundojë në Irvine, Kaliforni në korrik pas 22 datave.

Këngëtarja bukuroshe dhe mjaft e talentuar njoftoi turneun e saj me një poster me temë mesjetare të frymëzuar nga tapiceri të periudhës. Posteri tregoi se të gjitha shfaqjet do të mbahen në ambiente të jashtme, duke përfshirë tre festivale dhe aktet mbështetëse që përfshijnë Beabadoobee, Pink Pantheress, The Marias, Abby Roberts dhe Wolf Alice.

“If I Can’t Have Love, I Want Power” shënoi një kthesë të fortë, pop-punk për yllin, u publikua në gusht dhe u nominua për albumin më të mirë të muzikës alternative në çmimet e ardhshme “Grammy”. Halsey u ndal në “Saturday Night Live” në tetor për të luajtur disa këngë jashtë rekordit dhe që atëherë i është përkushtuar rritjes së djalit të tyre, Ender Ridley, të cilin e mirëpritën në muajin korrik të vitit 2021 me të dashurin Alev Aydin.

Këngëtarja foli për jetën e tyre e cila ka ndryshuar që kur mirëpriti Ender në një intervistë në tetor me Billboard. Në atë kohë, ajo tha:

Të qenit nënë për djalin tim e bën të qenit muzikant të duket shumë e mërzitshme. Diçka vërtet e mahnitshme ndodhi kur pata djalin tim, që është zhdukja dhe vdekja absolute, e lavdishme e egos sime. Asgjë nuk ka rëndësi kur shkoj në shtëpi tek ai. Ai mendon se jam perfekt dhe i shkëlqyeshëm dhe gjithçka.

Biletat për turneun “Love and Power” do të dalin në shitje të premten për publikun.