Film & Tv Showbiz

Publikohet traileri i parë i filmit “Deadpool & Wolverine”!

“Marvel Entertainment” ka publikuar trailerin e parë për vazhdimin e ardhshëm të anti-heroit më të njohur Deadpool, të quajtur “Deadpool & Wolverine”. Në mesin e shkurtit, shikuesit patën mundësinë të shikonin teaser-in e parë të filmit, ku shfaqej festa e ditëlindjes së Deadpool, e cila u ndërpre nga organizata “Time Variance Authority”.

Në filmin e ri, Wade, pra Deadpool, duhet të gjejë një mënyrë për të shpëtuar botën e tij dhe për ndihmë ai i drejtohet Loganit, i cili iu dorëzua pikëllimit dhe alkoolit pasi humbi gjithçka vetë dhe nuk ka dëshirë të jetë Wolverine.

Filmi i tretë u drejtua nga Sean Levy, regjisori i ekskluzivitetit të njohur “Night at the Museum”, i cili tashmë ka punuar me Ryan Reynolds në filma si “Free Guy” dhe “The Adam Project”. Reynolds dhe Hugh Jackman do të mishërojnë rolet e tyre më të njohura dhe në film luajnë gjithashtu Emma Corinne, Morena Baccarin, Rob Delaney dhe të tjerë.

Rikujtojmë se seksualiteti i Hugh Jackman është vënë në pikëpyetje gjatë gjithë karrierës së tij, por ai dhe tashmë ish-gruaja e tij, Deborra-Lee Furness, ishin gjithmonë të gatshëm t’i mbyllnin ato thashetheme. Në vitin 2013, ylli i “X-Men”, 54 vjeç, tha për “60 Minutes” të Australisë se ndihej i frustruar nga spekulimet e vazhdueshme të njerëzve.

Për mua, gjithsesi, nuk është gjëja më interesante për një person. Unë jam i mërzitur për Deb, sepse shoh që Deb thotë: “Ah, kjo është thjesht çmenduri!”

Furness e cila ishte gjithashtu e pranishme në intervistë në atë kohë, tha:

Nëse ai do të ishte homoseksual, mirë, ai do të thoshte se është homoseksual. Është e bezdisshme sepse nuk është e vërtetë.

Në një intervistë të veçantë me ‘Hollywood Reporter’ në të njëjtin vit, Jackman tregoi se thashethemet se ishte homoseksual kishin filluar të dëmtonin gruan e tij të atëhershme.