Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Rastësi apo me qëllim?! Shakira me fustanin “e hakmarrjes” si Princeshë Diana!

Të gjitha shenjat dhe sinjalet ishin shumë të dukshme, por askush nga ne nuk e kishte menduar vërtet se Shakira po na jepte të gjitha sinjalet kur u largua nga Festivali i Filmit në Kanë para pak ditësh e veshur me një fustan të zi spektakolar njësoj si Princeshë Diana. Në rast se nuk po arrini ta bëni dot lidhjen ju kujtojmë se Shakira ka njoftuar ndarjen e saj nga Gerard Pique pas afro 12 vitesh lidhje.

Thashethemet filluan të konkretizohen në fund të majit, por raportet e mëtejshme konfirmuan se ata kanë qenë në telashe për të paktën tre muajt e fundit. Në emisionin ‘Mamarazzis’ në Youtube e drejtuar nga Laura Fa dhe Lorena Vazquez bëri të ditur historinë dhe shtoi se çifti ka qenë i ndarë për tre muajt e fundit.

https://twitter.com/GinaTost/status/1533087381062131715?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1533087381062131715%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Frastesi-apo-sinjal-shakira-kishte-veshur-pak-dite-pare-fustanin-e-hakmarrjes-te-njejtin-qe-princesha-diana-veshi-kur-u-tradhtua-nga-charles%2F

Një pabesi e supozuar nga qendërmbrojtësi i FC Barcelonës, Gerard Pique, është ndoshta shkaku i kësaj ndarjeje mes dy personazheve publik. Por shenjat janë të gjitha aty, ndoshta më e madhja është fustani i zi mbresëlënës i Shakirës nga festivali i filmit në Kanë në maj. Duhet ta kishim parë këtë si sinjal kur Shakira kishte bërë një lëvizje të tillë si Princeshë Diana.

‘Fustani i hakmarrjes’ i Princeshës Diana

Arsyeja pse ky është quajtur ‘fustani i hakmarrjes’ ka një histori të tërë pas saj. Princeshë Diana kishte zgjedhur ta vishte fustanin pas një skandali me ish-bashkëshortin Princ Charles. Pasi u njoftua lidhja e tij me Camila Parker-Bowles në vitin 1994, Princesha Diana mori pjesë në Gala të Vanity Fair e veshur me një fustan të bukur të zi që është jashtëzakonisht i ngjashëm me atë të Shakirës.

Edhe pse kjo mund të jetë një rastësi, ajo përshkruan në mënyrë të përsosur personalitetin e grave. Jo vetëm gratë, por edhe burrat, veçanërisht kur ata thjesht i tradhtuan. Liria që Princeshë Diana e ndjeu për të veshur këtë fustan pas skandalit që goditi mediat, është e njëjta liri që ndjeu Shakira teksa ishte në Kanë.