Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music Showbiz

Rita Ora së shpejti me një koncert në kullën Eiffel!

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka lajmëruar fansat e saj se do të realizojë një koncert në majën më të lartë të Parisit, në kullën Eiffel në datën 30 të këtij muaji. Rita do të ngjitet në Kullën Eiffel për të interpretuar live repertorin e saj të këngëve në një koncert virtual, biletat e të cilit kanë dalë tashmë në shitje.

30-vjeçarja e cila është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, ka promovuar vazhdimisht gjatë këtyre ditëve këtë koncert, duke i ftuar fansat të prenotojnë biletën e tyre. Ajo ka realizuar edhe spotin e koncertit në kryeqytetin fancez, në të cilin shfaqet mjaft tërheqëse e veshur me një fustan të shkurtër ngjyrë blu.

Në disa fotografi të postuara së fundit që ka ndarë me fansat e saj, Rita shkruan se shumë shpejt do të realizojë koncertin e saj dhe njofton ndjekësit që të rezervojnë biletat në kohë.

 

Më pak se një muaj deri në kohën e spektaklit. 

Rikujtojmë se, Rita Ora ka kaluar një eksperiencë të gjatë si trajnere në talent-show “The Voice Australia”. Në fillim të këtij viti, ajo udhëtoi për në kontinentin e largët, për të qenë në rolin e një prej anëtarëve të jurisë në atë që është kthyer në spektaklin më të ndjekur të talenteve në Australi.

Mesa duket fama në rritje në Australi po i pasqyrohet edhe në rritjen e sukseseve të këngëve të saj në këtë kontinent. Ndonëse kënga e saj “Bang Bang” është publikuar në shkurt të këtij viti, ajo tashmë ka shënuar një hyrje të re në ‘Top 10’ këngët më të dëgjuara të momentit në iTunes, në Australi.