Celebrities Gossip Showbiz

Sapo mbushi 18-vjeçe ndryshoi mbiemrin, Brad Pitt i shkatërruar nga vendimi i së bijës!

Ylli hollivudian Brad Pitt thuhet se është shkatërruar nga vendimi i vajzës së tij, Shiloh, e cila së fundmi ka vendosur të heqë dorë nga mbiemri. 18-vjeçarja ka paraqitur një kërkesë në gjykatën në Los Angeles, e cila edhe pse ende nuk është zyrtare, mediat kanë bërë të ditur se në të ardhmen ajo do të nënshkruajë si Shiloh Jolie.

Gjithashtu u tha se ajo kishte punësuar një avokat personal. Për shkak të vendimit të saj, ka folur një burim pranë Brad Pitt, i cili ka thënë se aktori është i shkatërruar nga ky vendim i vajzës së saj, por prej vitesh nuk ka marrëdhënie të mira me fëmijët. “Brad u shkatërrua nga ky vendim. Është vetëm maja e ajsbergut. Ishte më shumë se një ndryshim mbiemri për të. Ishte një simbol i një largimi që kishte vite që vazhdonte”-tha një burim për Us Weekly.

Ndërkaq, Shiloh nuk është e vetmja që hoqi dorë nga mbiemri i të atit. Djali i tij Madoxx 22 vjeç e përdor mbiemrin e tij vetëm në dokumente dhe Zahara 19 vjeçe të njëjtën gjë. Ylli i kinematografisë Angelina Jolie dyshohet se inkurajoi fëmijët e saj që të mos takojnë babanë e tyre.

Siç raportohet nga Revista PEOPLE, sipas dosjeve të reja gjyqësore, këto pretendime vijnë nga Tony Webb, një pronar i një kompanie sigurie që ka punuar si për Jolie ashtu edhe për Pitt, në mes të betejës së tyre ligjore në vazhdim mbi kantinën e tyre franceze, Chateau Miraval. Në deklaratën e tij të dorëzuar në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit, Webb rrëfen një bisedë me Michael Vieira, një ndihmës i Jolie. Vieira dyshohet se u përpoq të bindte Webb të mos lejonte dy ish-rojet e sigurisë të dëshmonin në betejën e kujdestarisë midis ish-çiftit.

“E kuptova që zoti Vieira po e bënte këtë kërkesë në emër të Jolie. I shpjegova zotit Vieira se nuk kisha fuqi t’i ndaloja sepse ishin kontraktorë të pavarur dhe jo punonjës”-tha ai. “Z.Vieira më tha më pas se thirrja e tij duhet të shërbejë si një kujtesë se ata individë kishin hyrë në marrëveshje moszbulimi me zonjën Jolie dhe se unë duhet t’ua kujtoja atyre këtë dhe t’u them se nëse dëshmonin në familje në rastin e ligjit, zonja Jolie do t’i padiste ata.”