Celebrities Film & Tv Music

Shpallen nominimet e MTV Movie dhe TV Awards 2023!

TV Awards dhe MTV Movie të këtij viti do të nderojnë me çmime disa nga të preferuarat e vjetra dhe disa nga kënaqësitë e reja.

Filmi “Top Gun: Maverick” i bashkohet shfaqjeve televizive “Stranger Things”, “The Last of Us”, “The White Lotus” dhe “Wednesday” me më shumë nominime në mesin e përmbajtjes së skenarit.

“Jersey Shore Family Vacation”, “RuPaul’s Drag Race”, “The Real Housewives of Beverly Hills” dhe “Vanderpump Rules” kryesojnë nominimet në kategoritë e pashkruara.

E organizuar nga Drew Barrymore, shfaqja e çmimeve do të transmetohet drejtpërdrejt nga Barker Hangar Santa Monica, Kaliforni të dielën, 7 maj, duke filluar nga ora 20:00 ET/PT.

Më poshtë është lista e plotë e të nominuarve:

FILMI MË I MIRË

“Avatar: The Way of Water”

“Black Panther: Wakanda Forever”

“Elvis”

“Nope”

“Scream VI”

“Smile”

“Top Gun: Maverick”

BEST SHOW

“Stranger Things”

“The Last of Us”

“The White Lotus”

“Wednesday”

“Wolf Pack”

“Yellowstone”

“Yellowjackets”

PERFORMANCAT MË TË MIRA NË FILM

Austin Butler — “Elvis”

Florence Pugh — “Don’t Worry Darling:

KeKe Palmer — “Nope”

Michael B. Jordan — “Creed III”

Tom Cruise — “Top Gun: Maverick”

PERFORMANCAT MË TË MIRA NË FILM

Aubrey Plaza — “The White Lotus”

Christina Ricci — “Yellowjackets”

Jenna Ortega — “Wednesday”

Riley Keough — “Daisy Jones & The Six”

Sadie Sink — “Stranger Things”

Selena Gomez — “Only Murders in the Building”

HEROI MË I MIRË

Diego Luna —”Andor”

Jenna Ortega — “Wednesday”

Paul Rudd — “Ant-Man & The Wasp: Quantumania”

Pedro Pascal — “The Last Of Us”

Tom Cruise — “Top Gun: Maverick”

ANTAGONISTI MË I MIRË

Elizabeth Olsen — “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”

Harry Styles – “Don’t Worry Darling”

Jamie Campbell Bower — “Stranger Things”

M3GAN – “M3GAN”

The Bear — “Cocaine Bear”

PUTHJA MË E MIRË

Anna Torv + Philip Prajoux – “The Last Of Us”

Harry Styles + David Dawson – “My Policeman”

Madison Bailey + Rudy Pankow – “Outer Banks”

Riley Keough + Sam Claflin – “Daisy Jones & The Six”

Selena Gomez + Cara Delevingne – “Only Murders in the Building”

PERFORMANCA MË E MIRË KOMEDI

Adam Sandler – “Murder Mystery 2”

Dylan O’Brien – “Not Okay”

Jennifer Coolidge – “Shotgun Wedding”

KeKe Palmer – “Nope”

Quinta Brunson – “Abbott Elementary”

PERFORMANCA MË E MIRË

Bad Bunny – “Bullet Train”

Bella Ramsey – “The Last Of Us”

Emma D’Arcy – “House of the Dragon”

Joseph Quinn – “Stranger Things”

Rachel Sennott – “Bodies Bodies Bodies”

PËRLESHJA MË E MIRË

Brad Pitt (Ladybug) vs. Bad Bunny (The Wolf) – “Bullet Train”

Courteney Cox (Gale Weathers) vs. Ghostface – “Scream VI”

Jamie Campbell Bower (Vecna) vs. Millie Bobby Brown (Eleven) – “Stranger Things”

Keanu Reeves (John Wick) vs. Everyone – “John Wick 4”

Escape from Narkina 5- “Andor”

MOST FRIGHTENED PERFORMANCE

Jennifer Coolidge – “The White Lotus”

Jesse Tyler Ferguson – “Cocaine Bear”

Justin Long – “Barbarian”

Rachel Sennott – “Bodies Bodies Bodies”

Sosie Bacon – “Smile”

DYSHJA MË E MIRË

Camila Mendes + Maya Hawke – “Do Revenge”

Jenna Ortega + Thing – “Wednesday”

Pedro Pascal + Bella Ramsey – “The Last Of Us”

Simona Tabasco + Beatrice Grannò – “The White Lotus”

Tom Cruise + Miles Teller – “Top Gun: Maverick”

KASTI MË I MIRË

“Ant-Man & The Wasp: Quantumania”

“Black Panther: Wakanda Forever”

“Outer Banks”

“Stranger Things”

“Teen Wolf: The Movie”

KËNGA MË E MIRË

Demi Lovato – Still Alive (“Scream VI”)

Doja Cat – Vegas (“Elvis”)

Lady Gaga – Hold My Hand (“Top Gun: Maverick”)

OneRepublic – I Ain’t Worried (“Top Gun: Maverick”)

Rihanna – Lift Me Up (“Black Panther: Wakanda Forever”)

Taylor Swift – Carolina (“Where The Crawdads Sing”)

SERIALET MË TË MIRA DOKUMENATAR-REALITET

“Jersey Shore Family Vacation”

“The Real Housewives of Beverly Hills”

“Family Reunion: Love & Hip Hop Edition”

“The Kardashians”

“Vanderpump Rules”

BEST COMPETITION SERIES

“All-Star Shore”

“Big Brother”

“RuPaul’s Drag Race: All-Stars”

“The Challenge: USA”

“The Traitors”

BEST HOST

Drew Barrymore – “The Drew Barrymore Show”

Joel Madden – “Ink Master”

Nick Cannon – “The Masked Singer”

RuPaul – “RuPaul’s Drag Race”

Kelly Clarkson – “The Kelly Clarkson Show”

BEST REALITY ON-SCREEN TEAM (presented by SONIC®)

Mike “The Situation” Sorrentino, Vinny Guadagnino, Pauly D (MVP) – “Jersey Shore Family Vacation”

Tori Deal and Devin Walker – “The Challenge: Ride or Dies”

RuPaul Charles and Michelle Visage – “RuPaul’s Drag Race”

Ariana Madix, Katie Maloney, Scheana Shay, LaLa Kent – “Vanderpump Rules”

Garcelle Beauvais and Sutton Stracke – “The Real Housewives of Beverly Hills”

DOKUMENTARI MË I MIRË MUZIKOR

“Halftime”

“Love, Lizzo”

“Selena Gomez: My Mind & Me”

“Sheryl”

“The Day the Music Died: The Story of Don McLean’s American Pie”