Celebrities Gossip Showbiz

Si arriti të dobësohej kaq shumë? Këngëtari i njohur Post Malone tregon sekretin!

Kantautori Post Malone është dobësuar shumë dhe është dukur fantastik në çdo koncert që është shfaqur së fundmi. Ngjarjet publike gjithashtu e kanë treguar atë të veshur me kostume dhe duke shijuar jetën e tij si yll i muzikës. Në pak vite, Post Malone u dobësua rreth 30 kg dhe ai ndau sekretin e tij të madh me Joe Rogan. Gjatë një prej podkasteve të tij, komediani ftoi Post Malone në të njëjtat data që ai do të luante një koncert në Austin, TX. Rogan e konsideron Malone një mik të mirë dhe madje ndoqi koncertin e tij pas episodit të podcast-it. Gjithçka që duhej të bënte Post Malone ishte të pakësonte pjesën më të madhe të marrjes së sheqerit nga pirja e diçkaje që nuk ishte e dobishme për shëndetin e tij. Po flasim për pijen me gaz, e cila ishte pjesë e dietës së rregullt të këngëtarit.

Post Malone zbuloi se ndryshe nga njerëzit në internet që duket se mendojnë, arsyeja e humbjes së tij dramatike në peshë nuk janë drogat e forta. Komentet e shumta në internet kanë vënë në dukje përdorimin e dyshuar të drogës të rëndë nga Post Malone.

Në fakt, Malone ka marrë pjesë në shfaqje të shumta për të bërë të qartë se ai nuk merr droga të forta. Gjatë podcast-it të Rogan, Post Malone theksoi se ai vendosi të kujdeset më mirë për shëndetin e tij menjëherë pasi u bë baba. Ulja e marrjes së kaq shumë sheqerit është tashmë një vendim masiv për të mbrojtur shëndetin e dikujt. Post Malone po bie në peshë në mënyrën më të shëndetshme të mundshme.