Celebrities Gossip Showbiz

Sulmuesi i Manchester City Erling Haaland nxjerr në treg akulloren e tij!

Akullorja me emrin e Erling Haaland del në treg më 19 shkurt nga Erling Haaland. Prezantimi i produktit të tij të ri është bërë nga sulmuesi i Manchester City, i cili ka zbuluar se akullorja do të mbajë emrin e tij dhe do të dalë në shitje më 19 shkurt në Norvegji.

Në paketimin e akullores është një foto e Haaland duke festuar një gol me kombëtaren norvegjeze. Prodhimi do të ndërmerret nga kompania Henning Olsen. Haaland nuk përfshihet për herë të parë në industrinë e ushqimit të paketuar. Megjithatë, shumë tifozë të City tashmë po i kërkojnë në rrjetet sociale që të nxjerr në treg akulloren edhe në Angli.