Celebrities Magazine Showbiz

Taylor Swift lahet nudo në një pishinë të purpurt në videoklipin e këngës së saj më të fundit!

Taylor Swift i tërboi fansat e saj teksa publikoi një videoklip të ri për këngën e saj “Lavender Haze” në orët e para të ditës së sotme. Videoja e stilit surrealist, shfaq Swift të zhveshur ndërsa po lahej në një pishinë ngjyrë vjollce, duke kërcyer në retë e tymit të purpurt me modelin transgjinor Laith Ashley, i cili luajti të dashurin e saj në video.

Për këngën, superylli i pop-it zgjodhi të realizonte një video paksa të çuditshme, të cilën ajo e përshkroi si një ëndërr e zjarrtë pa gjumë të viteve ’70’. Ashtu si këngët e ardhshme nga “Midnights: Bejeweled” dhe “Anti-Hero”, Swift konceptoi, shkroi dhe drejtoi videoklipin e ri muzikor. Duke njoftuar publikimin në një postim në Instagram, Swift pohoi:

Kjo ishte videoja e parë që shkrova nga 3 që janë publikuar dhe kjo më ndihmoi vërtet të konceptoja botën dhe gjendjen shpirtërore të “Midnights”, si një ëndërr e zjarrtë pa gjumë e viteve 70. Shpresoj që ta pëlqeni.

Swift u lavdërua nga fansat kur doli se ajo do të shfaqte modelin dhe aktivistin trans Ashley si interesin e saj të dashurisë në video. Duke postuar në Twitter, ata shkruan:

Interesimi i dashurisë për mjegullën e livandës së Taylor Swift është një paqe dhe dashuri në planetin tokë. Asaj i pëlqejnë njerëzit trans, unë do të humbasë mendjen.

Ashley, 33 vjeç, filloi tranzicionin në 2014 dhe pas dy vitesh që ishte nën testosteron ai iu nënshtrua një operacioni në 2015. Që atëherë ai ka marrë pjesë në shfaqje gjatë Javës së Modës në Nju Jork dhe ka pozuar për një fushatë të “Barney’s” në Nju Jork me fotografin legjendar të modës Bruce Weber.

Swift është një aleate e zëshëme e komunitetit LGBTQ. Videoja e fundit e Swift-it për “Lavender Haze” filloi me shtrirjen e saj në shtrat me një muzikant të vjetër që rrotullonte një album vinyl. Ndërsa vokali fillon në këngë, ylli i “Lover” shikon të dashurin e saj, të luajtur nga Ashley, i cili po fle përkrah saj në shtrat. Pak çaste më vonë, Swift mund të shihet e ulur në shtrat duke kënduar sikur po tregon histori, ndërsa i dashuri i saj vazhdon të shtrihet nën çarçafë.