Celebrities Fashion

Të gjithë sytë tek veshjet që zgjodhën të famshmit në eventin madhështor të “Met Gala 2021”!

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur një nga eventet më të rëndësishme të vitit “Met Gala 2021”. Nata më e madhe e modës u mbajt në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork, aty ku mbahet çdo vit. Në tapetin e kuq, pritej që të gjithë të famshmit e ftuar të mishëronin temën e stilit amerikan.

Tapeti i kuq  i “Met Gala”-s ka një histori të paharrueshme të krijimit të veshjeve që realisht janë për t’u mbajtur mend. Gjithmonë kjo mbrëmje ka qenë plot ngjarje dhe surpriza të papritura. Kështu ka rezultuar të jetë edhe mbrëmja e kaluar ku shumë të ftuar shkëlqyen dhe i mahnitën të gjithë.

Pavarësisht se lista e të ftuarve ka qenë sekret, ajo çfarë ishte bërë e ditur ishin bashkëprezantuesit ku përfshiheshin Billie Eilish, Timothée Chalamet, Naomi Osaka dhe Amanda Gorman, por edhe shumë të ftuar të tjerë special nga bota e Hollywood-it. Ja se cilët ishin të famshmit që shkëlqyen me veshjet e tyre në “Met Gala 2021”.

1. Billie Eilish

2. Rihanna dhe A$AP Rocky

3. Lil Nas X

Met Gala 2021: Lil Nas X 'Pulled A Lady Gaga' On The Red Carpet. Twitter Knows

4. Anitta dhe Alexandre Birman

5. Saweetie

6. Madison Beer

7. Kendall Jenner

8. Rosalía

9. Zoë Kravitz

10. Cara Delevingne

11. Lili Reinhart

12. Kate Hudson

13. Gigi Hadid

14. Megan Thee Stallion

15. Shawn Mendes dhe Camila Cabello

16. Winnie Harlow

17. Kim Kardashian

18. Lil Baby

19. Olivia Rodrigo

20. Justin Biber dhe Hailey Bieber

21. Jennifer Lopez

22. Taika Waititi dhe Rita Ora

23. Donatella Versace

24. Irina Shayk

25. Kim Petras

26. Normani