Celebrities Gossip

Tensionohet situata mes vëllezërve Charles dhe Andrew!

Burimet për mediat e huaja thonë se Princi Charles ka dëbuar vëllanë Andrew nga Kështjella Windsor. Mbreti i ardhshëm dyshohet se i ka thënë vëllait të tij më të vogël, që të qëndrojë jashtë vijës së shikimit dhe kjo mund të nënkuptojë se Duka i Jorkut dhe ish-gruaja Sarah Ferguson përfundimisht do të largohen nga Royal Lodge.

Burimet thonë se Princi i Uellsit dhe gruaja Camilla, Dukesha e Cornwall-it janë në rrugën e debateve përpara gjyqit të Andrew në Nju Jork më vonë këtë vit. Thuhet se Charles mendon se vëllai i tij e mashtroi kur skandali rreth mikut pedofil Jeffrey Epstein dhe viktimës së trafikimit seksual Virginia Giuffre u ngrit për herë të parë.

Princi Andrew mësohet se e kishte siguruar atë se akuzat do të dështonin. Muajin e kaluar, Mbretëresha e thirri atë në një takim 90-minutësh në të cilin iu tha se do t’i hiqeshin privilegjet e tij mbretërore. Një burim i tha The Sun:

Ai është paralajmëruar të mbajë kokën ulur. Charles nuk dëshiron që Andrew të fotografohet çdo ditë tjetër duke u dukur i lumtur dhe duke përshëndetur ndërsa ai po çohet në kështjellë. Përfundimisht Andrew do të detyrohet të largohet nga Windsor dhe mund të marrë disa milionë paund nga Familja Mbretërore.

Charles, ndikimi i të cilit thuhet se po rritet që nga vdekja e babait të tij, Princit Philip vitin e kaluar, kuptohet se është alarmuar kur zonja Giuffre dorëzoi një letër për abuzim seksual.