Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Zendaya, zyrtarisht fytyra e re e Louis Vuitton!

Pasi shërbeu si ambasadore e Valentinos që nga viti 2020, Zendaya zbulon një bashkëpunim të ri me një nga emrat më ikonë të modës. Aktorja 26-vjeçare është bërë fytyra e re e Louis Vuitton, e cila e përjetëson në një fushatë reklamuese që ka në fokus çantën e përjetshme Capucines. Pasi mori pjesë në rreshtin e parë në shfaqjen vjeshtë-dimër 2023 të shtëpisë franceze të modës në Paris, Zendaya konfirmohet si ambasadore e shtëpisë së Louis Vuitton.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louis Vuitton (@louisvuitton)

Brenda fushatës, Zendaya kërcen me melodinë e “Girl, You’ll Be a Woman Soon” në interpretimin e Urge Overkill dhe ka stile dhe madhësi të ndryshme të Capucines. Ylli i “Euphoria” dhe “Dune” zbuloi për Vogue se ajo u rrit me fushatat reklamuese të Louis Vuitton, si ajo që përjetësoi fytyrën e Naomi Campbell në vitet 2000. “Nëse blej diçka, dua që ajo të zgjasë vërtet”, tha Zendaya në intervistë, për çantën Capucines.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louis Vuitton (@louisvuitton)

Ndërkaq, sjellim në vëmendje se Zendaya dhe Tom Holland duket se sa vijnë dhe po bëhen më seriozë në lidhjen e tyre. Ylli i “Euphoria” është fotografuar në një shëtitje në Londër me të dashurin e saj Tom dhe prindërit e tij, Dominic Holland dhe Nikki Holland.

Rikujtojmë, se Zendaya dhe Holland fillimisht ndezën thashethemet për lidhje pasi luajtën përkatësisht Peter Parker dhe MJ në “Spider-Man: Homecoming” të vitit 2017. Por romanca e dyshes u konfirmua në korrik të vitit 2021. Tom dhe Zendaya fillimisht filluan të takoheshin gjatë xhirimit të filmit të parë, megjithëse dyshja nuk e konfirmuan kurrë lidhjen mes tyre. Dy vjet pas ‘ndarjes’ të tyre, ata u fotografuan duke u puthur në muajin korrik të vitit 2021.