Celebrities Gossip Showbiz

Amber Heard ka 16 arsye pse do të apelojë vendimin e gjykatës kundër Johnny Depp!

Saga e Amber Heard kundër Johnny Depp vazhdon. Aktorja depozitoi të martën, më 11 tetor, një prononcim për të apeluar vendimin që i ishte dhënë në gjyqin ndaj ish-bashkëshortit të saj. Katër muaj pasi një juri i dha Depp 10.3 milionë dollarë dëmshpërblim, Heard është gati të apelojë vendimin së bashku me avokatët e saj, David L. Axelrod dhe Jay Ward Brown, të Ballard Spahr. Sipas dokumenteve të siguruara nga Vanity Fair, 16 pikat përfshijnë mungesën e “provave të qarta dhe bindëse” për keqbesim, një figurë ligjore me të cilën vendosen çështjet e shpifjes, si dhe faktin që gjykata e gjykimit rrëzoi kërkesën e jurisë për dëmshpërblim, pasi përcaktoi se të dy Heard dhe Depp kishin shpifur njëri-tjetrin, diçka “në thelb dhe në mënyrë të papajtueshme”.

Një nga 16 pikat në ankesë thotë, “Gjykata që mori vendimin gaboi duke lejuar z. Depp të argumentonte ose sugjeronte në sallën e gjyqit që juria mund të jepte dëmshpërblim bazuar në deklaratat ose sjelljen që paraprijnë publikimin e op-edit të kundërshtuar. ” pavarësisht se nuk janë bërë të ditura zyrtarisht. Sidoqoftë, llogaria në Twitter @heardsstan postoi atë që është, me sa duket, dokumenti që përmend këto pika:

Heard është parë së fundmi në Mallorca të Spanjës së bashku me vajzën dhe të dashurën e saj dhe pamjet kanë bërë bujë në internet, pasi aktorja mesa duket dëshiron të lërë pas problemet e saj dhe të rindërtojë jetën e saj. Sipas dëshmitarëve, Amber ka shkuar me pushime në Majorka, por duket se qetësia që ka gjetur aty e ka bërë që të qëndrojë më shumë se sa pritej dhe me gjasë të ndryshojë vendbanimin.

Kështu, ish-i i Johnny Depp është parë gjatë gjithë kohës pranë partneres së saj, Bianca Butti dhe vajzës së saj të vogël, Oonagh Paige Heard. Disa raporte tregojnë se Amber është regjistruar me një emër tjetër, Martha Jane Cannary, ndoshta duke iu referuar Calamity Jane, një personazh historik amerikan i njohur për luftën kundër indianëve amerikanë.