Celebrities Magazine Showbiz

Britney Spears i kundërpërgjigjet sërish Justin Timberlake: “Shko te mamaja jote si herën e fundit”!

Britney Spears nuk u përmbajt në përgjigjen e saj ndaj ish të dashurit Justin Timberlake. Këngëtarja 42-vjeçare shkoi në Instagram për të kundërpërgjigjur, duke postuar një imazh të një rrjete basketbolli me një mesazh therës. Britney shkroi:

Dikush më tha se dikush po fliste për mua në rrugë. A doni ta çoni në gjykatë apo do të shkoni në shtëpi duke qarë te mamaja juaj si herën e kaluar? Nuk më vjen keq.

Kjo përgjigje e zjarrtë erdhi pasi Timberlake, 43, me sa duket bëri një reagim ndaj Spears gjatë një koncerti në New York City. Ai tha: “Unë do të doja të përfitoja nga ky rast për t’i kërkuar falje absolutisht askujt”, përpara se të performonte hitin e tij të vitit 2002 “Cry Me a River”, i cili u frymëzua nga Spears që e tradhtoi atë gjatë marrëdhënies së tyre.


Fansat reaguan shpejt ndaj komenteve të Timberlake. Tensioni mes dy ish-ave ka qenë i vazhdueshëm, ku Spears më parë zbuloi në kujtimet e saj, “The Woman in Me”, se ajo kishte një abort ndërsa ishte në lidhje me Timberlake sepse ai nuk ishte i lumtur për shtatzëninë dhe nuk donte të bëhej baba.

Megjithatë, në fillim të javës, Spears kërkoi falje publike për çdo ofendim të shkaktuar nga kujtimet e saj, duke thënë: “Më vjen shumë keq”. Ajo gjithashtu shprehu admirimin e saj për këngën e tij të re “Selfish”, duke thënë:

Jam e dashuruar me këngën e re të Justin Timberlake. ‘Selfish’ është shumë e mirë.

Ky lavdërim i papritur nga Spears erdhi pasi baza e saj e fansave u mblodh për të parandaluar këngën e Timberlake të kryesonte top-listën duke transmetuar dhe blerë këngën e saj të vitit 2011 “Selfish”. Ndërsa saga vazhdon të shpaloset, është e qartë se drama mes Britney Spears dhe Justin Timberlake nuk ka përfunduar.