Celebrities Gossip Love & Sex Showbiz

Dani Alves nga burgu jep versionin e tij të pestë të historisë, insiston se marrëdhëniet seksuale ishin…

Dani Alves dëshmoi në gjykatë të hënën dhe i tha gjykatësit që po hetonte një akuzë për sulm seksual kundër tij se ai kishte kryer marrëdhënie seksuale me viktimën e supozuar. Alves ka qenë në burg që nga 20 janari pasi u akuzua për sulm seksual ndaj një gruaje në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor. Futbollisti brazilian e ka mohuar se e ka bërë këtë gjë.

Alves fillimisht kishte thënë se nuk kishte bërë seks me gruan, por në fund ndryshoi versionin e tij. Ai tha se po përpiqej të shpëtonte martesën e tij duke mos pranuar takimin seksual në fillim. Lojtari thuhet se i tha gjyqtarit se mes tij dhe asaj gruas kishte një tërheqje seksuale të ndërsjellë që nga koha kur ata u takuan në klubin e natës. Gjykata e kishte refuzuar kërkesën e Alves për t’u liruar me kusht ndërsa hetimi vazhdon, duke thënë se ai ishte një rrezik. Gjyqi nuk është caktuar.

Avokati i viktimës, Ester García, tha të hënën se priste që Alves të mbetej i burgosur gjatë hetimit. Avokati i Alves, Cristóbal Martell, tha për mediat lokale se ai ishte i kënaqur me dëshminë e Alves. Ai pritej të kërkonte sërish lirimin e lojtarit me kusht. Alves u ndalua në bazë të provave të mbledhura nga hetimi fillestar nga autoritetet dhe dëshmisë nga lojtari, viktima e supozuar dhe dëshmitarët.

Sipas ligjit të miratimit seksual të Spanjës të miratuar vitin e kaluar, sulmet seksuale përfshijnë një gamë të gjerë krimesh, nga abuzimi në internet deri te përdhunimi, secila me dënime të ndryshme të mundshme. Një rast përdhunimi mund të marrë një dënim maksimal prej 15 vjetësh. 39-vjeçari Alves fitoi 42 tituj futbolli, duke përfshirë tre Champions League me Barcelonën dhe dy Copa Americas me Brazilin. Ai luajti në Kupën e tij të tretë të Botës vitin e kaluar në Katar.