Celebrities Gossip

Burimet pranë burgut ku po qëndron Dani Alves, zbulojnë gjithçka rreth situatës së futbollistit!

Dani Alves është ende në burgun “Brians 2” dhe ka qenë atje që nga 23 janari pa kusht, me futbollistin brazilian të akuzuar për përdhunim pas një incidenti me një grua të re në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor. Ish-lojtari i Barcelonës dhe Sevillas më në fund ka mundur të shohë gruan e tij Joana Sanz, pas vizitës së saj në burg.

Megjithatë, një vizitor tjetër në burgun “Brians 2” beson se Alves po trajtohet me të burgosurit e tjerë për shkak të profilit të tij. Një person që vizitoi një të burgosur tjetër foli për mediat për thashethemet e Dani Alves që po përhapen nëpër burg. Një vizitor pasi ka dalë nga burgu është shprehur për mediat se:

Me sa dëgjova kur shkova për vizitë, Dani Alves shoqërohet në oborr nga katër zyrtarë që e kanë të shoqëruar dhe që e mbajnë të ndarë, vetëm. Nuk e di nëse komunikon me të burgosurit e tjerë, por për momentin ajo që di është se është i ndarë sepse është një rast ekskluziv, pasi është një futbollidsti njohur.

Së fundmi është zbuluar gjithashtu se mbrojtësi i djathtë brazilian i detyrohet gjithashtu 2.25 milionë taksa. Ndërkohë, disa nga sponsorët e tij thuhet se i kanë kthyer shpinën ish-yllit të Barcelonës, i cili akuzohet se dyshohet se ka përdhunuar një grua më 30 dhjetor në një klub nate të Barcelonës.

Sipas El Confidencial, banesa prej 60 metrash katrorë e Dani Alves në Sant Feliu de Llobregat është përjashtuar për shkak të borxhit të tij ndaj taksave spanjolle. Ata shtuan gjithashtu se ka një shtëpi 655 metra katrorë në Esplugues de Llobregat, që i përket si Alves dhe ish-bashkëshortes së tij, Dinorah Santa Ana, dhe autoritetet tatimore spanjolle i kanë sekuestruar pjesën e tij.