Celebrities Gossip Showbiz

Me anë të një letre lamtumire, bashkëshortja e Dani Alves bën publik lajmin e ndarjes!

Modelja Joana Sanz ka postuar një fotografi në Instagramin e saj këtë javë që është bërë virale për shkak të përmbajtjes së saj. Ajo ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj me një mesazh të shkruar me “dorëshkrimin” e saj, ku i ka thënë lamtumirën Dani Alves dhe ndahet me të. Joana Sanz thotë se ka kaluar “muaj të tmerrshëm” që nga zbulimi i rastit të përdhunimit, i cili inkriminoi Alves me një vajzë në një klub nate në Barcelonë, ndërsa ai ishte në një lidhje romantike me modelen.

Joana ka folur vetëm disa herë për ngjarjen, por është mjaftuar dhe ka dashur të shprehë ndjenjat e saj.

Zgjodha si partner të jetës një person që në sytë e mi ishte perfekt. Ai ishte gjithmonë aty kur kisha më shumë nevojë për të, më mbështeti gjithmonë në çdo gjë, gjithmonë më inkurajonte të rritesha, gjithmonë i dashur, i vëmendshëm… Më duket kështu. vështirë të pranosh që ky person mund të më copëtojë në një mijë pjesë. Mendoj se do të më duhen vite nga jeta ime për të hequr nga kujtesa mënyrën e tij të shikimit, atë mënyrë që të më shikojë sikur të isha më gjë e pabesueshme në botë, dhe po, jam e pabesueshme.

Tashmë, me atë dhimbje ende të freskët, por duke u shëruar pak nga pak, ajo po uron jetën, duke u strehuar mbi të gjitha në punën e saj si modele dhe te fansat e saj, të cilët nuk reshtin së mbështeturi në llogaritë e rrjeteve sociale.

“Nëse do të kishe tre dëshira, çfarë do të doje?”, është pyetja që Joana i ka bërë vetes, së cilës ajo është përgjigjur: “E vërteta është se me një do të më mjaftonte shëndeti, sepse me këtë mund të bësh gjithçka tjetër.”

Duhet të vazhdosh, nuk është fakultative. Duhet të vazhdosh, duhet të ecësh përpara. Gjëra të këqija do të na ndodhin gjithmonë, disa më të mira, disa më keq. Ka ndoshta fatkeqësi shumë më të këqija se ajo që mendoni se po ndodh për ty Fokusohu në atë që është e mirë për ty, në rastin tim është mirë që unë të punoj.

Duke theksuar se ajo do të vazhdojë të jetë në krah të Dani Alves, por duke vazhduar jetën e saj.

Unë jam dhe do të vazhdoj të jem, por në një mënyrë tjetër. E dua dhe do ta dua gjithmonë, kushdo që thotë se dashuria mund të harrohet, ose gënjehet ose nuk ka qenë kurrë i dashuruar vërtet. Por unë e dua, respektoj dhe e vlerësoj veten shumë më tepër. Falja të lehtëson, ndaj e mbaj magjinë dhe e mbyll këtë fazë të jetës sime që filloi më 18/05/15.