Celebrities Gossip Showbiz

Mesazhi misterioz i Joana Sanz i referohet futbollistit Dani Alves?!

Bashkëshortja e Dani Alves, Joana Sanz po kalon një periudhë mjaft të vështirë, pasi nëna e saj ka ndërruar jetë së fundmi dhe bashkëshorti i saj është ende në burg ndërsa po hetohet për një përdhunim të dyshuar. Ndërkohë, modelja dhe biznesmenja 29-vjeçare në rrjetet sociale të mërkurën postoi një mesazh frymëzues, duke cituar poeten Bianca Sparacino. Ky mesazh thekson rëndësinë e kthimit të faqes duke u përballur me të ardhmen, duke theksuar se është thelbësore që njerëzit të kërkojnë mënyra për të ecur përpara.

Duhet që ta lësh të shkojë. Duhet të largohesh sepse kur mbahesh, kur mban diçka të gjallë brenda vetes, po lejon që e kaluara jote të zërë hapësirën në zemrën tënde dhe në mendjen tënde, kjo është menduar për të ardhmen tënde. Duhet që ta lësh të shkojë sepse në fund të ditës, nëse do të gjesh qenien njerëzore që do t’ju sjellë llojin më të thellë të gëzimit, nëse do të gjeni personin që do t’ju ndihmojë të përjetoni llojin e dashurisë që keni merituar gjithmonë duhet të siguroheni që do të jeni gati për të. Duhet të siguroheni që do të jeni të hapur ndaj saj dhe nuk mund të bëni një shtëpi në zemrën tuaj për personin që një ditë do të kujdeset për ju në mënyrat më të buta, nëse kujtimi i dikujt tjetër jeton ende atje. Duhet të Duhet të pranosh që ndonjëherë gjërat e bukura përfundojnë, që ndonjëherë njerëzit largohen, që ndonjëherë dy qenie njerëzore nuk i mposhtin shanset dhe duhet të gjesh mbylljen në këtë. Duhet të shërohesh. Duhet të ecësh përpara, duhet të besosh në versionin tënd që është duke qeshur në shtrat të dielën në mëngjes me personin që duan njëzet vjet nga tani, sepse e meriton këtë të ardhme. Është duke pritur për ju. Zgjidhni atë.

Është një mesazh mjaft misterioz dhe nuk është e qartë se për çfarë apo kujt i referohet. Mund të jetë se ajo po mendon për situatën e Dani Alves, ose mund të jetë diçka pa lidhje.