Celebrities Showbiz

E mbani mend kur Beyoncé ndihmoi çiftin të zgjedhë këngën perfekte të dasmës së tyre?!

E teksa jemi në mbyllje të vitit 2023, ka ardhur momenti të rikujtojmë disa nga ngjarjet më të bukura e më të komentuara gjatë 12 muajve. Një ndër to ka qenë padyshim rikthimi i Beyoncé-s me turneun e saj. Ajo i bëri audiencës në një koncert të turneut “Renaissance” në Nashville një dhuratë mjaft të ëmbël dasme. Fituesja e Grammy-t ishte në skenë duke kënduar “Crazy in Love” kur ajo vuri re një shenjë në turmë që i kërkonte të ndihmonte të zgjidhte midis hiteve të saj “XO” dhe “1+1” për të qenë kënga e dasmës së koncertit, siç shihet në një video të postuar në TikTok. “1+1” është jashtë albumit “4” të Queen Bey të vitit 2011, ndërsa “XO” ishte në albumin e saj të vetëtitulluar nga viti 2013.

Në tekstin e videos shkruhej:

Në momentin që Beyoncé sheh shenjat tona… dhe zgjedh këngën tonë të dasmës!

Më pas, Beyoncé shihet në video duke marrë një pjesë të sekondës për të lexuar shenjën dhe për të thënë, “1+1” përpara se të vazhdonte të këndonte dhe kërcente për “Crazy in Love”. Në mbishkrimin e videos tashmë virale thuhet:

Mos na shqetësoni kur humbëm plotësisht mendjen dhe klubi renny po festonte me ne. Unë nuk e kam marrë veten nga ky moment. Faleminderit @Beyoncé për një natë që nuk do ta harrojmë kurrë.

Një video tjetër e postuar po atë mbrëmje tregonte tabelën në fjalë, ku shkruhej:

Zgjidhni këngën tonë të dasmës… XO ose 1+1.

Këngëtarja e “Break My Soul” ishte në turneun e saj botëror “Renaissance” që nga maji, pasi publikoi albumin hit me të njëjtin emër vitin e kaluar. “Renaissance” është albumi i shtatë në studio i Beyoncé. Turneu “Renaissance” përfundoi në tetor, duke thyer rekorde me shifra marrëmendëse.