Celebrities Gossip

Edoardo Mapelli Mozzi po zgjeron biznesin e tij?! Ja veprimi që nxiti dyshime…

Bashkëshorti i Princeshës Beatrice, Edoardo Mapelli Mozzi ka lënë të kuptohet se ai po zgjeron biznesin e tij të zhvillimit të pronave në Alpe, muaj pasi u zbulua se Princi Andrew ishte i detyruar të shiste shtëpinë e tij prej 17 milionë paundësh. Edo, i lindur në Londër, drejton firmën e zhvillimit të pronave dhe dizajnit të brendshëm “Banda”, të cilën e filloi në moshën 23-vjeçare.

Qëllimi i tij është të projektojë shtëpi për klientët e pasur në pjesë të nënvlerësuara të Londrës, duke u dhënë atyre vlerë. Megjithatë, tani duket se zhvilluesi italian i pronave po zgjerohet në Alpe, pasi ai ndau disa imazhe në faqen e tij në Instagram të sfondeve të dëborës së bashku me fjalët:

Banda në male.

Postimi vjen pas raportimeve në shtator se Duka i Jorkut ishte afër shitjes së shtëpisë së tij zvicerane prej 17 milionë paundësh për të zgjidhur një mosmarrëveshje ligjore me ish-pronarin. Edo ndau disa foto në Instagram mbrëmë, të cilat tregonin një shtëpi prej druri të paidentifikuar me dëborë me male të bukura të bardha në sfond.

Zgjerimi jashtë vendit do të shënonte herën e parë që zhvilluesi i pronës ka punuar ndërkombëtarisht. Ai ka punuar më parë për të zhvilluar prona rezidenciale për klientët e nivelit të lartë në Londër. Faqja e “Banda” në Instagram ka shpërndarë së fundmi një seri imazhesh të një rinovimi magjepsës në “Leinster Square”, në majë të Westbourne dhe Notting Hill.