Health & Beauty Lifestyle

Fundjavë në qytet, fshat apo dasmë?! Ja produktet thelbësore që duhet të keni në çantën tuaj!

Paketimi. Për disa, kjo është një shije emocionuese e aventurës së ardhshme. Për të tjerët, një punë e përditshme. Kudo që të jeni, është thelbësore të keni produktet e nevojshme në çantën tuaj. Një produkt efektiv dhe i zgjedhur mirë mund t’ju ngrejë humorin ose të rrisë besimin tuaj në plazh. Asgjë nuk do t’i pengojë pushimet më shpejt se djegia nga dielli, një njollë kokëfortë në lëkurë ose se parfumi juaj është copëtuar në valixhen tuaj.

MR PORTER ka përgatitur një udhëzues të dobishëm për produktet e nevojshme që ju duhen, pavarësisht nga lloji i pushimeve që planifikoni këtë verë.

1.Fundjava në qytet

Ju i keni hekurosur pantallonat tuaja dhe jeni gati për një fundjavë duke shijuar kënaqësitë e qytetit. Ka një bollëk produktesh të përshtatshme për bagazhet e dorës, që nga serumet 30 ml të Barbara Sturm deri te pecetat AHA dhe retinol të Dennis Gross. Shumica e aromave vijnë në shishe që janë 100 ml ose më pak, por nëse keni nevojë të kurseni hapësirë ​​dhe peshë, aroma e kultit Baccarat Rouge e Maison Francis Kurkdjian vjen në shishe miniaturë 11 ml. Një krem ​​hidratues ndaj diellit i Salt & Stone Premium, i cili ju lejon të mos përdorni hidratues, do të zërë më pak vend. Nëse flokët tuaj nuk janë shumë të mirëmbajtur, mjaftohuni me shampon e hotelit dhe paketoni një produkt siç është balsami i flokëve nga Violet Aesop.

2. Fundjava në dasmë

Si të përgatisni një çantë me produkte që do t’ju sigurojnë të dukeni më mirë në fotot e dasmës? Mos e nënvlerësoni lagështinë në 12 orë festime. Le Labo Styling Concrete për flokë tuaj ndërsa produkti i i Charlotte Mensah, do t’i bëjë gërshetat të duken me shkëlqim. Ndjeni një vizitor të padëshiruar që vjen në kokë një ose dy ditë para festimeve? Paketimi i një trajtimi antibakterial, siç është maska ​​111SKIN Microbiome Blemish, do të jetë vendimi më i mirë që keni marrë ndonjëherë. Nëse dasma po zhvillohet diku në një vend të nxehtë, një hidratues pa vaj, siç është TOM FORD Oil-Free Daily Moisturizer, do të hidratojë lëkurën pa e lënë atë të yndyrshme. Sa i përket aromës, nëse dëshironi ta ndryshoni atë për një rast të veçantë, Byredo Slow Dance, është zgjedhja e duhur.

3.Ikja nga dielli

Ndoshta planet tuaja verore përfshijnë një qëndrim me pesë yje në një ishull tropikal të largët. Ti e meriton. Ajo që nuk meritoni është djegia nga dielli. Nuk keni nevojë që MR PORTER t’ju thotë se SPF duhet të jetë pjesë e rutinës suaj të përditshme, edhe kur nuk jeni me pushime, por nëse planet tuaja përfshijnë pak më shumë sesa të zhvisheni dhe të shtriheni në një shezlong, sigurohuni. për të marrë krem ​​kundër diellit me faktor të lartë që mund t’i përdorni çdo dy orë. Sisley Super Soin Solaire Silky Body Cream ka SPF30, është jo i yndyrshëm dhe hidratues.

Nëse prireni të largoheni nga dielli, por ndiheni më të sigurt me një nuancë ngjyrash, paketoni një Scrub trupi. Nëse jeni në kërkim të aromës së motit të ngrohtë, 19-69 Cacti është e mbushur me bergamot italian, vetiver dhe kaktus jeshil dhe do të ndjell atë ndjenjën magjike të festës sa herë që e vendosini. Nëse jeni duke shkuar në një vend të nxehtë, paketoni Grown Alchemist Hydra-Mist, është i domosdoshëm.

4.Vetëkujdesi

Në periudhën e gjatë gjatë së cilës udhëtimi ishte i pamundur, shumë prej nesh rizbuluan gëzimet e qëndrimit të qetë në fshat. Paketoni hidratuesit tuaj të përditshëm me serume, vajra dhe maska, të cilat ju prireni t’i anashkaloni kur jeni në shtëpi. Nëse rutina juaj e zakonshme e kujdesit të flokëve përbëhet nga shampo dhe jo më tepër, tani është koha për të menduar për maskat hidratuese të flokëve, balsamët dhe serumet e kokës.

Bëjeni prioritet vajin qetësues nga Susanne Kaufmann. Ndiqeni me një locion dekadent trupi si kremi i trupit Augustinus Bader, të cilin mund ta përdorni më pas. Do të ktheheni në shtëpi me një shkëlqim rrezatues që mund t’ju japë vetëm një fundjavë pushimi, me kremrat dhe ilaçet më të mira në botë.

5.Fundjava aventureske

Qoftë një udhëtim kampingu në shkretëtirë apo një festival treditor i muzikës elektronike në një fushë me baltë, prioritetet për çdo festë aventureske janë qëndrimi i freskët, i pastër dhe i rehatshëm. Paketoni një përzgjedhje produktesh të zgjuara në mënyrë që të mund të freskoheni në lëvizje. Së bashku me pecetat e nevojshme të lagura, ju sugjerojmë të paketoni një shampo që thith sebumin dhe një xhel dezinfektues aromatik të duarve nga Aesop ose Byredo. Shkëlqyesi i buzëve Le Labo është pa aromë dhe jo ngjitës, kështu që do të qetësojë buzët e plasaritura. SPF është e panegociueshme. Paketoni Sisley Super Stick Solaire.