Celebrities Showbiz

Gjyqi famëkeq i Amber Heard dhe Johnny Depp, dalin në dritë mesazhet e frikshme të dërguara nga aktori!

Juristëve në gjyqin për shpifje të Johnny Depp iu shfaqën disa mesazhe tronditëse së fundmi, në të cilat aktori përdorte gjuhë të dhunshme dhe të turpshme ku diskutonte dhe përdorimin e drogës dhe alkoolit. Depp ishte i pranishëm për të tretën ditë radhazi në një sallë gjyqi në Fairfax, Va., ndërsa gjyqi i tij kundër ish-bashkëshortes Amber Heard vazhdoi. Depp pretendon se Heard gënjeu kur e akuzoi se ai e goditi atë dhe po kërkon 50 milionë dollarë dëmshpërblim për dëmin që i shkaktoi karrierës së tij.

dëshminë e tij të martën dhe të mërkurën, Depp mohoi se ai kishte goditur ndonjëherë ndonjë grua. Ai gjithashtu pretendoi se Heard e kishte sulmuar vazhdimisht dhe i kishte hedhur një shishe, duke i prerë majën e gishtit të mesit. Depp dëshmoi se ai zakonisht ikte në një dhomë gjumi ose në banjë për t’u larguar nga Heard kur ajo ishte e dhunshme.

Depp i shkroi aktorit Paul Bettany në qershor të vitit 2013:

Le ta mbysim para se ta djegim!!! Unë do të penetroj trupin e saj të djegur më pas për t’u siguruar që ajo ka vdekur.

Mesazhet me tekst të rëndë u shfaqën fillimisht gjatë gjyqit të Depp për shpifje kundër botuesit të gazetës “The Sun” në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2020. Në atë rast, gjykatësi vendosi se akuzat për abuzimin e Heard ishin “thelbësisht të vërteta” dhe hodhi poshtë padinë e Depp. Rottenborn lexoi gjithashtu një mesazh në të cilin Depp i referohej ish-gruas Vanessa Paradis si “zhvatëse franceze”. Depp u pyet për përdorimin e drogës, duke përfshirë edhe shokun e tij Marilyn Manson.

Po, kemi pirë bashkë. Ne kemi pirë kokainë së bashku ndoshta disa herë. Një herë i dhashë Marilyn Manson një pilulë që të ndalonte së foluri kaq shumë.

Depp u pyet gjithashtu për një fluturim me avion privat nga Bostoni në Los Anxhelos në vitin 2014. Mendohet se aktori e goditi me shuplakë atë dhe e shkelmonte gjatë fluturimit. Depp dëshmoi se ai e kaloi pjesën më të madhe të fluturimit duke fjetur në banjë dhe mohoi se ishte bërë i dhunshëm.

Në një mesazh që përshkruan fluturimin, Depp e përshkroi veten si “një motor i zemëruar duke bërtitur paturpësisht dhe duke fyer çdo njeri që afrohej”. Rottenborn gjithashtu e pyeti Depp nëse ai kishte shkatërruar dhomat e hotelit.

Unë kam sulmuar një ose dy divan, po zotëri.

Të mërkurën, avokati i Depp paraqiti disa klipe audiosh të një debati midis Depp dhe Heard, në të cilin Heard pranoi se “goditi” Depp dhe e quajti atë “fëmijë”. Rottenborn luajti klipin e tij për jurinë ditën e enjte, në të cilin Heard shprehu shqetësimin për përdorimin e substancave dhe të vjellat e Depp. Në regjistrim Heard shprehej:

Po, ti vjell shumë. Ky është një lajm për ty? Kjo po të prek shumë më tepër nga sa mendoja.

Rottenborn gjithashtu i tregoi Depp disa mesazhe në të cilat Deep tregonte se ai kishte prerë gishtin e tij. Në njërën prej tyre, Depp i shkroi mjekut të tij se ai “kishte prerë gishtin e mesit të dorës së majtë për të kujtuar se nuk duhet ta priste më kurrë gishtin”.

Jurisë iu shfaq gjithashtu një mesazh që Depp i dërgoi babait të Heard në dhjetor 2015, kur Depp shkroi:

Po, e menderosa dhe shkova shumë larg në luftën tonë.

Pas kësoj Depp dëgjohej teksa thotë:

Nuk thotë përleshje fizike.

Rottenborn paraqiti gjithashtu një video që Heard kishte regjistruar, në të cilën Depp mund të shihej duke bërtitur, duke përplasur gjërat dhe duke i derdhur vetes një gotë gjigante verë. Depp u shpreh se videoja ishte “regjistruar në mënyrë të paligjshme”.

Është e qartë se po kaloja një periudhë të keqe. Unë sulmova disa kabinete në kuzhinë, por nuk e preka zonjën Heard.

Rottenborn e përfundoi dëshminë e ditës duke vendosur një regjistrim audio nga korriku i vitit 2016, në të cilin Depp dukej se mbante një thikë dhe Heard vazhdimisht i kërkoi atij të mos priste veten. Marrja në pyetje e Depp do të rifillojë të hënën.