Celebrities Fashion Showbiz

“Grammy 2022”, yjet e veshur më keq në tapetin e kuq!

Mbrëmjen e kaluar u mbajt edicioni i 64-të i ndarjes së çmimeve “Grammy Awards”, një super event që zgjati tre orë e gjysmë. “Grammy 2022” shfaqi disa nga yjet më të mëdhenj që shfaqen plot stil për të festuar arritjet më të mëdha të vitit në muzikë. Pas një ceremonie më të vogël të reduktuar vitin e kaluar për shkak të COVID-19, këtë vit “Grammy” zgjodhi një festë të plotë të vërtetë në GM Grand Garden Arena në Las Vegas.

Një nga gjërat më të mira për tapetin e kuq të “Grammy”-it është se në thelb, gjithçka duket bukur. Artistët inkurajohen të vishen sa më të guximshëm dhe sa më të çuditshëm që të jetë e mundur, ndryshe nga tapeti i kuq i “Oscars” ose “Emmy” ku magjepsja tradicionale e Hollivudit është një nga normat e caktuara. Megjithatë, edhe pse na pëlqen kur yjet tanë të preferuar eksperimentojnë, ka ende disa që dallojnë nga të tjerët. Më poshtë po ju njohim me disa nga të veshurit më keq gjatë ceremonisë së djeshme…

1. Billie Eilish
2. Carrie Underwood
3. Justin Bieber
4. Avril Lavigne
5. Tayla Parx
6. Laura Veltz
7. Maria Becerra
8. Alisha Gaddis

 

9. Jidenna
10. Dillon Francis
11. Yola
12. Victoria Evigan

E organizuar edhe një herë këtë vit nga Trevor Noah, ‘Grammy 2022’ hapi tapetin e kuq për një ceremoni të mbushur me yje, duke festuar kandidatët dhe interpretuesit si Olivia Rodrigo, Billie Eilish, Justin Bieber, Lil Nas X, Brandi Carlile, Silk Sonic, BTS e të tjerë. Jon Batiste kryesoi nominimet këtë vit me 11 nominime, ndërsa Bieber, Doja Cat dhe H.E.R. secili fitoi 8 dhe Billie Eilish dhe Olivia Rodrigo morën 7. Njihuni me listën e plotë të fituesve në këtë link. 

Volodymyr Zelensky bëri një paraqitje surprizë në “Grammy” të dielën, duke kërkuar mbështetje për vendin e tij dhe duke kërkuar nga artistët kryesorë të industrisë që të “mbushin heshtjen” e sjellë nga lufta me muzikë. Zelensky dha mesazhin e tij të regjistruar para një performance nga John Legend të këngës “Free”, së cilës iu bashkua këngëtarja ukrainase Mika Newton, muzikantja Siuzanna Iglidan dhe poetja Lyuba Yakimchuk.