Celebrities Showbiz

‘Hakmarrja’ ndaj Amber Heard duket se e ka shpërblyer Johnny Depp në projektet e tij!

Pas gjyqit për shpifje, Johnny Depp regjistroi një album të ri me Jeff Beck që përfshin këngë të reja për ish-gruan e tij, Amber Heard. Dy miqtë bashkëpunuan në albumin e ri pasi muzikanti e ftoi papritur Depp që t’i bashkohej atij në turneun e tij të fundit në Mbretërinë e Bashkuar.

Pas gjyqit për shpifje kundër ish-gruas së tij Heard, aktori bëri turne me muzikantin britanik, me të cilin bashkëshkruan dy këngë për albumin e ardhshëm të titulluar “18”. Më 15 korrik, albumi u vu në dispozicion dhe thuhet se kënga kryesore e albumit është shkruar nga Depp.

Vetëm dy nga këngët e albumit janë origjinale nga aktori, pjesa tjetër janë kopertina të këngëve nga Lou Reed, “The Velvet Underground” dhe “The Beach Boys”. Të dy kanë bashkëpunuar edhe më parë në muzikë. Në vitin 2020, ata publikuan një ripërpunim “Isolation” të John Lennon.

Tekstet e këngëve kanë shkaktuar probleme me fansat e Amber Heard dhe kanë qenë shumë të irrituar për këtë në rrjetet sociale, duke e kritikuar aktorin për përpjekjen për të përfituar nga një çështje kaq delikate. Megjithatë Depp nuk e përmend Heard drejtpërdrejt, kështu që të gjitha mbeten spekulime.

Beteja ligjore mes Johnny Depp dhe Amber Heard po vazhdon, edhe disa muaj pas gjyqit për shpifje që fitoi Depp dhe duket se detaje të reja po dalin në dritë. Në disa dokumente të fundit, aludohet për të kaluarën e supozuar të aktores përpara se të ishte me Depp.

Dokumentet e pambyllura gjyqësore nga padia e Johnny Depp për shpifje kundër Amber Heard kanë zbuluar një sërë akuzash dhe pretendimesh të reja, se të dyja palët u penguan të përplaseshin me njëra-tjetrën, dy muaj pasi aktori fitoi me sukses çështjen e shpifjes kundër ish-gruas së tij. Këto dokumente japin detaje që u prezantuan nga avokatët e Depp në kohën e gjyqit dhe ai akuzon ish-gruan e tij se ka qenë një kërcimtare ekzotike dhe eskortë përpara se të takohej me të.