Celebrities Film & Tv Music Showbiz

Johnny Depp dhe Jeff Beck kanë bashkuar forcat për të sjellë një super album!

Dy yjet Johnny Depp dhe Jeff Beck kanë prezantuar një album të përbashkët, i cili përmban një këngë të shkruar vetë për një yll filmi të viteve 1940. I titulluar ’18’, albumi përmban dy këngë origjinale së bashku me një numër kopertinash klasike të rock-ut. Një këngë e quajtur “This Is A Song For Miss Hedy Lamarr” ka lidhje me telashet me të cilat u përball aktorja pasi u bë e famshme.

Lamarr me origjinë austriake u shfaq në një numër filmash në fillim të viteve 1940, duke përfshirë “Tortilla Flat” dhe “H.M. Pulham”, përpara se të përqendrohej te teknologjia, duke ndihmuar në krijimin e një pajisjeje që bllokon sinjalet e radios gjatë Luftës së Dytë Botërore. Pavarësisht titullit të saj, kënga në mënyrë të pashmangshme do të interpretohet si një reagim ndaj çështjes së fundit e cila u bë mjaft e njohur kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard.

Gjatë gjithë gjyqit, u zbuluan detaje mjaft tronditëse për marrëdhënien e çiftit, me Heard që akuzoi Depp për abuzim në disa raste. Çështja gjyqësore përfundoi javën e kaluar dhe aktorit të “Pirates Of The Caribbean” iu akorduan 15 milionë dollarë nga gjykata. Heard u shpërblye gjithashtu me 2 milionë dollarë në kundërpadinë e saj kundër Depp.

Që nga përfundimi i çështjes, Depp është shfaqur në skenë me kitaristin veteran të rock-ut Jeff Beck në një numër performancash në turneun e tij në Mbretërinë e Bashkuar. Dyshja u takuan për herë të parë në vitin 2016 dhe filluan regjistrimin e albumit në vitin 2019, ndërsa Depp po luante gjithashtu me supergrupin e Alice Cooper, “Hollywood Vampires”. Në lidhje me super shfaqjet me Johnnyn, Beck tha se:

Kur Johnny dhe unë filluam të luanim muzikë së bashku, me të vërtetë ndezi shpirtin dhe krijimtarinë tonë rinore. Ne do të bënim shaka se si u ndjemë përsëri 18 vjeç, prandaj dhe u bë titulli i albumit të ri. 

Depp shtoi:

Është një nder i jashtëzakonshëm të luaj dhe të shkruaj muzikë me Jeff, një nga të mëdhenjtë e vërtetë dhe dikë që tani jam mjaft i privilegjuar ta quaj vëllanë tim.